خودرو 137397

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: اظهارات اخیر مدیرکل تعزیرات تهران درباره غیرواقعی‌بودن کمبود قطعه خودروسازان به‌دور از واقعیت و در تضاد با مشی آیت‌الله رئیسی، رئیس محترم قوه قضائیه در حمایت از گشایش اقتصادی و رونق تولید است.

قطعات خودرو

به گزارش اعتبارنوین، احمد نعمت‌بخش در واکنش به اظهارات روز گذشته مدیرکل تعزیرات تهران اظهار کرد: محدودیت‌ها و مشکلات اقتصادی پس از بازگشت تحریم‌های ظالمانه غرب بر هیچ‌کس پوشیده نیست و نتایج آن را در تمام بخش‌های اقتصادی کشور می‌توان مشاهده کرد، در چنین شرایطی غیرواقعی خواندن کمبود قطعات صنعت خودرو قابل تأمل و تعجب است.

نعمت‌بخش با اشاره به سخنان رئیس جدید قوه قضائیه که چندی پیش اعلام کرد “از هر فعلی که در جهت رونق تولید باشد، با همه وجود حمایت می‌کنیم”، افزود: مشی آیت الله رئیسی حمایت از تولید و رونق آن بوده اما سخنان مدیر سازمان تعزیرات، موجب تضعیف خودروسازی به‌عنوان صنعت پیشران بنگاه‌های تولیدی کشور است.

دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: در هفته‌های اخیر دو خودروساز بزرگ کشور با راهبری وزارت صنعت، معدن و تجارت با راه‌اندازی پویش ملی و برگزاری همایش‌ها و نمایشگاه دائمی، کمبود قطعات خود را به‌صورت رسمی و شفاف اعلام کرده و قطعه‌سازان، شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاهیان کشور را برای تأمین این نیازها فراخواندند که این رویکرد مورد تأیید و تمجید رهبر حکیم انقلاب اسلامی نیز قرار گرفت. حال پرسش اینجاست که؛ آیا مدیرکل تعزیرات تهران این سطح از تلاش برای تأمین قطعات را ندیده، که کمبود آنها را غیرواقعی می‌داند؟

دبیر انجمن خودروسازان ایران اضافه کرد: ای‌کاش آقای اسفنانی به‌عنوان یکی از مدیران دولت در مجموعه وزارت دادگستری، پیش از این اظهارنظر رسانه‌ای، با معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت مشورت می‌کردند تا اطلاعات دقیق‌تری به دست آورند، چرا که دکتر مقیمی به‌صورت هفتگی موضوع تأمین قطعات و تولید خودروی کشور را رصد می‌کنند و ایران خودرو و سایپا نیز به‌صورت مداوم، کمبود قطعات را به ایشان گزارش می‌دهند.

نعمت‌بخش در پایان اعلام کرد: ممکن است مدیرکل تعزیرات تهران مسیرهایی را برای تأمین قطعات خودرو در داخل یا خارج از کشور سراغ داشته باشند که براساس آن کمبود قطعات را غیرواقعی خوانده‌اند، در این‌صورت نیز به‌صورت رسمی از ایشان درخواست می‌کنیم این مسیرها را به خودروسازان معرفی کنند تا گره‌ای از مشکلات تولید کشور باز کرده باشند.

 

خودرو

http://etebarenovin.ir/137397

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *