بانک 142533

چهارشنبه، ۱۶ مرداد ۹۸ - ۰۲:۴۳

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار حداکثر سود سپرده‌های بانکی ۱۵ درصد، آن هم سالانه است، اما آیا این نرخ در بانک‌ها رعایت می‌شود؟ نتیجه استعلام از بانک‌ها را در یک اینفوگرافیک ملاحظه کنید.

کارمند بانک

 

به گزارش اعتبارنوین، در حالی که طبق آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار از شهریور ماه سال ۱۳۹۶ بانک‌ها موظف هستند به سپرده‌های بلندمدت خود نرخ سود ۱۵ درصد و به سپرده‌های کوتاه‌مدت نرخ سود ۱۰ درصدی دهند؛ اما استعلام تجارت‌نیوز از چندین بانک و موسسه نشان می دهد که ۹ بانک و موسسه اعتباری مصوبه مذکور را اجرا نمی‌کنند.

تا پایان سال ۱۳۸۶، بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی محدودیتی در تعیین نرخ‌ سود سپرده‌ها نداشتند اما از این سال ملزم به رعایت نرخ سود مصوب توسط بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار شدند.

تخلف بانک‌ها در حالی در جریان است که بارها گزارش از این تخلف منتشر شده و به نظر می‌رسد بانک مرکزی بانک‌ها را به حال خود رها کرده است، حتی معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد در نامه‌ای به مدیران عامل ۱۳ بانک تاکید کرد: تمام بانک‌های دولتی و خصوصی شده ملزم به رعایت نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار هستند.

بانک دی: ۱/۶ میلیون تومان
بانک مهر اقتصاد: ۱/۶ میلیون تومان
بانک اقتصاد نوین: ۱/۶ میلیون تومان
بانک قوامین: ۱/۶ میلیون تومان
موسسه کوثر: ۱/۶ میلیون تومان
موسسه اعتباری نور: ۱/۶ میلیون تومان
بانک مسکن: ۱/۵ میلیون تومان
بانک سرمایه: ۱/۵ میلیون تومان
بانک توسعه تعاون: ۱/۴ میلیون تومان

طبق مصوبه شورای پول و اعتبار در شهریور ماه سال ۹۶ نرخ سود بانکی برای سپرده بلند مدت ۱۵ درصد و کوتاه مدت ۱۰ درصد است.

http://etebarenovin.ir/142533

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *