زندگی 144199

جمعه، ۰۸ شهریور ۹۸ - ۰۲:۱۶

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

بینی انسان به‌نوعی است که تا آخر عمر در حال رشد بوده و با گذشت زمان، شکل و ساختار آن تغییر می‌کند.

بینی

طی چند دهه اخیر و با رواج جراحی‌های پلاستیک از یک‌سو و گسترش نفوذ رسانه‌های تصویری که منجر به ارائه ذهنیتی عمومی به مردم جهان شده‌اند که بر اساس آن؛ همه افراد خواهان کمال زیبایی و پیروی از استانداردهای سینمایی هستند، شاهد بروز نارضایتی گسترده‌ای در بین افراد مختلف از وضعیت ظاهری خود و به‌ویژه در مورد بینی هستیم.

شاید هیچ‌یک از سایر اعضای بدن به‌اندازه بینی موجب بروز حساسیت در صاحب خود نشده و تقریباً بیشتر کسانی که اقدام به جراحی زیبایی بینی می‌کنند، از شکل ظاهری بینی خود ناراضی بوده و خواهان تغییر آن هستند.

حال ممکن است این سؤال مطرح شود که چرا انسان تا این اندازه با بینی خود مشکل داشته و آن را بزرگ می‌بیند؟ در پاسخ باید اذعان داشت که بینی و گوش انسان، دو عضوی هستند که تا پایان عمر به رشد خود ادامه داده و روزبه‌روز بزرگ‌تر می‌شوند. البته این میزان رشد، چندان زیاد نبوده و با افزایش سن، بینی به سمت پائین افتاده‌تر شده و خاصیت ارتجاعی آن کمتر می‌شود.

در سال ۲۰۱۰ میلادی، تیمی از پژوهشگران دانشگاه میلان محاسبه کردند که کل مساحت بینی افراد مسن ۶۵ تا ۸۰ ساله، به‌طورمعمول ۱۵ درصد بزرگ‌تر از افراد جوان ۱۸ تا ۳۰ ساله است.

عمل بیمار

متأسفانه باید به اطلاع شما برسانیم غضروف‌هایی که بخش‌های طرفین حفره‌های بینی و نوک بینی را تشکیل می‌دهد، با افزایش سن دچار تغییر ساختار شده و حالت اولیه خود را از دست می‌دهد. با ادامه این روند، غضروف موجود در امتداد پل بینی نیز شروع به قوس‌دار شدن کرده و به سمت پائین متمایل می‌شوند.

البته این دلیلی برای تنفر از بینی نیست و شما می‌توانید برای ایجاد ارتباط بهتر با بینی خود، از مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۷ میلادی انجام شد؛ استفاده کنید.

 


اخبار سلامت | بینی

http://etebarenovin.ir/144199

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *