سه شنبه، ۱۹ شهریور ۹۸ - ۱۰:۳۷

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی گفت: با توجه به ازدیاد تقاضا و تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها پیش بینی می‌شود نوسان قیمت مرغ تا پایان هفته ادامه یابد.

مرغ

 

به گزارش اعتبارنوین، برومند چهارآیین، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده ۹ هزار و ۷۰۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی‌ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان است.

وی با اشاره به اینکه تقاضا در استان‌های مختلف رو به فزونی است، افزود: با توجه به شرایط کنونی بازار تصور ما این است که تا پایان هفته نوسان ۲۵۰ تا ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ ادامه یابد.

نرخ هر کیلو مرغ گرم ۱۰۰ تومان افزایش یافته است

به گفته چهارآیین امروز نرخ هر کیلو مرغ گرم نسبت به روزهای اخیر ۱۰۰ تومان به سبب ازدیاد تقاضا افزایش یافته است، اما پیش بینی می‌شود که قیمت مرغ تا پایان هفته از ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بالاتر نرود.

 

مرغداری

 

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به افزایش نامتعارف گوشت قرمز در ماه‌های اخیر و کاهش قدرت خرید خانوارها تقاضا برای خرید مرغ در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی افزایش یافته است.

وی تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها را تا پایان هفته یکی دیگر از عوامل نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: با توجه به آن که عمده نذورات مردم به سمت بازار مرغ سرازیر می‌شود از این رو این امر در کنار تعطیلی نسبی کشتارگاه‌ها از جمله عوامل افزایش قیمت در بازار به شمار می‌رود به طوری که روند صعودی قیمت تا شام غریبان ادامه دارد.

افت قیمت جوجه یک روزه در بازار

چهارآیین با انتقاد از افت قیمت جوجه یک روزه در بازار گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یک روزه یک هزار و ۴۷۰ تومان است که با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار فاصله معناداری دارد چرا که در ماه‌های اخیر اجرای قیمت‌های دستوری موجب شده تا تقاضا برای جوجه ریزی در واحدهای مرغ داری کاهش یابد و این روند تا زمان اعلام منطقی قیمت مرغ زنده متناسب با هزینه‌های تولید ادامه دارد.

 

گوشت مرغ

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ماهانه ۱۱۰ تا ۱۱۵ میلیون قطعه جوجه ریزی باید در واحدهای مرغ داری صورت گیرد، بیان کرد: اگر تقاضا برای جوجه ریزی پایین‌تر از این مقدار باشد بدون تردید این امر بر افت قیمت جوجه و زیان تولید کندگان دامن می‌زند.

وی در پایان با اشاره به اینکه بازار نهاده‌های دامی التهاب ندارد، گفت: هم اکنون کنجاله سویا و ذرت در بازه زمانی مناسب پس از خرید به دست تولید کنندگان می‌رسد ضمن آن که قیمت این دو نهاده در بازار آزاد با نرخ مصوب خود فاصله چندانی ندارد.


قیمت مرغ در بازار 

تداوم نوسانات قیمت مرغ در بازار

http://etebarenovin.ir/145270

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *