چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۹۸ - ۰۲:۱۹

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

رئیس پلیس تهران بزرگ از دستگیری ۴۰۸ نفر از اراذل و اوباش، مزاحمین نوامیس و عربده‌کشان خبر داد.

دستگیری سارق

 

به گزارش اعتبارنوین؛ سردار حسین رحیمی درباره اجرای دومین مرحله از طرح سراسری برخورد با ارازل و اوباش و مزاحمین نوامیس در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاری دومین مرحله از عملیات سراسری برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمین نوامیس با تلاش همکارانم در پلیس امنیت و با انجام کارهای اطلاعاتی و شناسایی مخفیگاه‌های این افراد و همچنین کنترل فضاهای مجازی و شناسایی اماکن عمومی که محل پاتوق این اراذل بود، مانند پارکها و بوستان‌ها در ۴۸ ساعت گذشته با هماهنگی قضایی انجام شد.

وی ادامه داد: در این طرح ۱۴۲ پرونده برای مجرمان شرور که درگیری و عربده‌کشی داشته و همچنین مجرمانی که درگیری مسلحانه، باجگیری، زورگیری و ضرب و جرح انجام داده بودند تشکیل شده و با این افراد برخورد شد.

 

دستگیری

 

پاکسازی پاتوق اراذل و اوباش

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه در دومین طرح برخورد با ارازل و اوباش ۲۰۷ محله پاکسازی شد، گفت: این طرح در محله‌هایی مانند فرحزاد، تهرانپارس، خاک‌سفید، نظام‌آباد، نارمک، اتابک، فلاح، ابوذر، ۱۳ آبان و بخشی از شهرری اجرا شده و ۱۱۳ قهوه‌خانه و سفره‌خانه تحت کنترل و رصد پلیس قرار گرفته و پاکسازی شدند. همچنین ۳۷ باشگاه ورزشی که پاتوق این اراذل و اوباش بود و ۴۹ بوستان و تفرجگاه پاکسازی شد.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در این عملیات ۴۰۸ نفر از افرادی که مرتکب جرائمی مانند شرارت، درگیری، ضرب و جرح، قدرتنمایی، مزاحم نوامیس، شرب خمر، توزیع مشروبات الکلی و مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند.

 

مواد مخدر هروئین

 

وی همچنین ادامه داد: ۶۸ نفر از این افراد دستگیرشده که دارای سطوح جرائم کمتر بودند با اخذ تعهد آزاد و ۱۲۸ نفر از این ارازل و اوباش از اراذل و اوباش سطح‌دار و جزو عاملان اصلی تخریب، شرارت، نزاع و درگیری هستند. همچنین ۲۵۳ نفر آنها نیز مزاحمان نوامیس و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی بودند.

دستگیری ۸ باند توزیع مواد مخدر

رئیس پلیس تهران بزرگ با بیان اینکه ۸ باند توزیع مواد مخدر، مشروبات الکلی و سلاح شناسایی و همچنین ۲۳ نفر که دارای سلاح بودند، دستگیر شدند، گفت: در این طرح ۸ قبضه سلاح شامل ۴ قبضه سلاح جنگی و ۴ قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط شد. همچنین ۱۳ شبه‌سلاح، ۵۴۰ فشنگ، ۵۴ قبضه سلاح سرد و ۱۱ دستگاه موتورسیکلت نیز کشف و ضبط شده است.

سردار رحیمی خطاب به مزاحمین نوامیس و اشرار گفت: به همه افرادی که اقدام به مزاحمت، شرارت، عربده‌کشی و رفتارهای خارج از عرف دارند هشدار جدی می‌دهیم که پلیس با قدرت با آنها برخورد خواهد کرد و خوشبختانه با توجه به جلساتی که با مسئولان قضایی داشتیم برای این افراد احکام سنگینی صادر خواهد شد. همچنین به افرادی که در اطراف مدارس پرسه زده و اقدام به مزاحمت و یا توزیع مواد مخدر نیز می‌کنند هشدار جدی داده و تاکید می‌کنیم که قطعا با این افراد برخورد خواهد شد.


دستگیری اراذل و اوباش در تهران

 

http://etebarenovin.ir/145872

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *