پنجشنبه، ۲۸ شهریور ۹۸ - ۰۲:۴۷

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

مرکز آمار ترکیه می‌گوید ایرانی‌ها در هشت ماه سال جاری میلادی، سه هزار و ۱۳۵ واحد مسکونی در این کشور خریداری کرده‌اند این آمار در حالی است که اتباع کشور‌های همسایه ایران به خصوص اعراب عراقی برای خرید خانه در استان‌های شمالی کشور اقدام می کنند.

مسکن

خرید منزل در ترکیه این روزها یکی از چالش های ایرانی ها در موضوع خرید ملک است.

به گزارش اعتبارنوین، ایرانی‌ها در هشت ماه سال جاری میلادی، سه هزار و ۱۳۵ واحد مسکونی در تزکیه خریداری کرده‌اند که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته و سال ۲۰۱۷ به ترتیب ۸۹ درصد و ۶۴۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ترکیه در هشت ماه ابتدای سال موفق به فروش بیش از ۲۸ هزار واحد مسکونی به خارجی‌ها شده که نسبت به دوره مشابه پارسال ۵۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

رتبه اول خرید مسکن در ترکیه به عراقی ها رسید

شهروندان عراق در صدر لیست خرید خانه از ترکیه هستند و دومین جایگاه مخصوص ایران است.

شهروندان روسیه، عربستان، افغانستان، کویت و آلمان در رده‌های بعدی قرار دارند.

 

ملک - مسکن ویلا

 

حضور مشتریان عرب در بازار املاک شمال برای خرید منزل

یکی از شهرک سازان و فروشندگان املاک درباره حضور مشتریان عرب در بازار املاک شمال می‌گوید: واقعیت این است که آن‌ها دلار می‌آورند، نرخ‌ها را بالا می‌برند و مشتریان عرب هم بهتر از ایرانیها، زمین و ملک می‌خرند، مثلا یک ویلا به ارزش یک میلیارد تومان را حداقل ۲۰ درصد بیشتر می‌خرند و این به نفع فروشندگان است و فروشنده‌ها ترجیح می‌دهند بی چک و چانه، ملک را به مشتری عرب بفروشند.

همچنین گزارش‌ها حکایت از حضور چشمگیر اتباع کشور‌های همسایه ایران به خصوص اعراب عراقی برای خرید املاک در استان‌های شمالی کشور است.

http://etebarenovin.ir/145979

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *