چهارشنبه، ۱۷ مهر ۹۸ - ۱۲:۱۴

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

وزیر نفت درمیانه تابستان در اظهاراتی اعلام کرده بود که استفاده از کارت جایگاه‌داران به مدت محدودی ادامه خواهد داشت.این مدت محدود مد نظر زنگنه،تا زمانی است که کارت سوخت همه متقاضیان، تولید و تحویل آنها شود و زمانی که همه مردم کارت سوخت داشته باشند، احتمال حذف کارت سوخت جایگاه‌داران وجود دارد. البته هنوز به صورت رسمی، تصمیمی در این خصوص اعلام نشده است.

کارت سوخت بنزین و گازوئیل

 

طبق اطلاعیه خردادماه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، عرضه بنزین در جایگاه های سراسر کشور از تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری صرفا با ارائه کارت هوشمند سوخت خودرو, امکان پذیر بود. در ادامه، با دو روز تأخیر نسبت به تاریخ اعلامی قبلی، در روز ۲۲ مردادماه، اعلام شد که استفاده از کارت سوخت شخصی از امروز (۲۲ مرداد) الزامی شده است و مردم موظف هستند در مراجعه به جایگاه‌های عرضه بنزین، ازکارت سوخت شخصی خود استفاده کنند.

وجود کارت‌های سوخت جایگاه‌داران در جایگاه‌ها به طوری که این کارت‌ها بر روی هر نازل سوخت نصب شده و به سهولت در دسترس است، موجب شد که در ابتدا کمتر از ۵ درصد مردم از الزام استفاده ازکارت سوخت شخصی پیروی کنند، که وزارت نفت به منظور تشویق مردم به استفاده ازکارت سوخت شخصی، ظرفیت سوخت‌گیری باکارت جایگاه‌داران را از اول شهریورماه در هر نوبت به ۳۰ لیتر کاهش داد.

روز گذشته نیز (۱۶ مهرماه) بار دیگر ظرفیت سوخت‌گیری باکارت جایگاه‌داران کاهش یافت به طوری که در هر نوبت فقط به میزان حداکثر ۲۰ لیتر می توان با کارت‌ها یجایگاه، بنزین دریافت کرد.

برنامه جدید برای محدودسازی بیشتر یا حذف کارت سوخت جایگاه‌ها

باید دید کاهش ظرفیت سوخت‌گیری باکارت جایگاه‌ها در هر نوبت به ۲۰ لیتر، چقدر روی افزایش استفاده ازکارت سوخت شخصی تأثیر دارد؟

 

جایگاه سوخت بنزین و گازوییل

 

با وجود محدودسازی سوخت‌گیری در هر نوبت باکارت جایگاه‌دار به ۳۰ لیتر در فاصله زمانی اول شهریورماه تا ۱۵ مهرماه، اقبال مردمی ازکارت سوخت شخصی به طور محسوسی افزایش نیافت و باز هم مردم استفاده ازکارت جایگاه‌ها را به استفاده از کارت شخصی ترجیح می دادند.

به طوری که هنوز ۹۵۰ هزار نفر، با وجود آنکه کارت سوخت‌شان صادرشده و در باجه‌های پستی معطل است، برای دریافت کارت سوخت خود مراجعه نمی‌کنند.

حال باید دید کاهش ظرفیت سوخت‌گیری باکارت جایگاه‌ها در هر نوبت به ۲۰ لیتر، چقدر روی افزایش استفاده ازکارت سوخت شخصی تأثیر دارد؟

اذعان وزیر نفت به احتمال کاهش بیشتر ظرفیت سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌ها

روز گذشته وزیر نفت در خصوص محدودسازی ظرفیت سوخت‌گیری باکارت جایگاه‌ها گفت: “قرار بر این بود که سهمیه کارت سوخت جایگاه‌داران کاهش یابد تا مردم ازکارت سوخت خودشان استفاده کنند، چرا که کارت سوخت جایگاه‌داران برای سوخت‌گیری نیست و تنها باید زمانی مورد استفاده قرار گیرد که مشکلی برای کارت سوخت شخصی افراد به‌وجود آمده باشد.”

 

جایگاه سوخت بنزین

 

زنگنه در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال کاهش سهمیه مجددکارت سوخت جایگاه‌داران وجود دارد، ابراز کرد: “امکان دارد میزان سهمیه کارت سوخت جایگاه‌داران باز هم کاهش یابد، لذا لازم است تا تمام خودروها از کارت سوخت شخصی خودشان استفاده کنند.”

مهر تأیید مدیر سامانه هوشمند سوخت به احتمال محدودسازی بیشترکارت جایگاه‌ها

همچنین، مسعود رضایی، مدیر سامانه هوشمند سوخت در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: “برنامه برای محدودسازی سوخت گیری باکارت جایگاه‌داران به منظور ترغیب هموطنان به استفاده ازکارت شخصی صورت گرفته و اعمال محدودیت های بیشتر متصور خواهد بود.”

طبق گفته، مسعود رضایی، مدیر سامانه هوشمند سوخت، تعداد ۵۰۰ هزار عدد،کارت سوخت متقاضیان دریافت کارت سوخت المثنی هنوز صادر نشده که تا پایان مهرماه، این تعداد نیز صادر شده و در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. از اینرو، از آغاز آبان ماه، همه متقاضیان کارت سوخت المثنی،کارت سوخت خود را در دست خواهند کرد.

http://etebarenovin.ir/147650

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *