چهارشنبه، ۰۶ آذر ۹۸ - ۰۸:۳۰ 150627

دو کشیش کلیسای کاتولیک در آرژانتین به دلیل سوءاستفاده جنسی از کودکان ناشنوا هر کدام به بیش از ۴۰ سال زندان محکوم شدند.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

محکومیت ۸۷ ساله دو کشیش به اتهام آزارِ کودکان ناشنوا

 

اعتبارنوین؛ دو کشیش کلیسای کاتولیک در آرژانتین به دلیل سوءاستفاده جنسی از کودکان ناشنوا هر کدام به بیش از ۴۰ سال زندان محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این دادگاه روز گذشته(دوشنبه) هوراسیو کورباچو را به ۴۵ سال و نیکولا کورادی را به ۴۲ سال زندان محکوم کرد. اتهام این دو کشیش آزارجنسی حدود ۲۰ کودک در موسسه ای برای ناشنوایان بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۶ میلادی بودند.

براساس اعلام این دادگاه باغبان این موسسه نیز به اتهام مشارکت در آزار جنسی به ۱۸ سال زندان محکوم شد.

بیرون از دادگاه گروهی از نوجوانان منتظر صدور حکم با پلاکاردهایی در حمایت از قربانیان بودند. این دو کشیش از زمان بازداشت شان به اتهام آزار جنسی از سه سال پیش زندانی بودند.

به جز باغبان این موسسه، چندین پرسنل نیز در این پرونده بازداشت شده اند.

آزار جنسی کودکان و زنان یکی از اصلی‌ترین مشکلات واتیکان با کشیش‌هاست. به تازگی نام یک هزار کشیش و دیگر مقام‌های کلیسا متهم به آزار جنسی کودکان، منتشر شده است.تعدادی از کاتولیک‌ها هرچند ازدواج برای رهبران مذهبی را ممنوع کرده‌اند اما رفتارهای خشن و همجنسگرایی و حتی کودک‌آزاری کودکان با سه سال سن را مرتکب شده‌اند.

در این ارتباط، تعدادی از رهبران کاتولیک از سوی پاپ خلع لباس شده‌اند. موضوع پذیرش مردان متاهل در کلیساهای کاتولیک از چند دهه گذشته مطرح شده اما اکنون این مساله به ویژه در مناطقی مانند برزیل که با کمبود شدید کشیش مواجه شده،‌ به طور جدی مورد توجه قرار گرفته است.

http://etebarenovin.ir/150627

منبع ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *