پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

وزیر ارتباطات از اعلام خبری به صورت سوپرایز در روز پنجشنبه هفته جاری خبر داد.

جهرمی

 

محمد جواد آذری جهرمی در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند به تفاهم‌نامه منعقد شده میان شهرداری و وزارت ارتباطات در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این تفاهم‌نامه درباره استفاده از هوشمند سازی تهران برای تبدیل این شهر به شهری امن بود که ضرورت‌ها والزاماتی برای اجرایی شدن آن وجود داشت که با کمک طرفین محقق شد.

بازاری برای کسب و کارهای شهری به صورت الکترونیک اجرایی کردیم

وزیر ارتباطات افزود: امروز اگر هوشمند مدیریت نکنیم قطعا موثر نخواهیم بود. خوشبختانه توانستیم بازاری برای کسب و کارهای شهری به صورت الکترونیک اجرایی کنیم. در حقیقت تفاهم‌نامه میان وزارت ارتباطات و شهرداری تهران یکی از فعال ترین تفاهم‌نامه‌های میان دستگاه‌ها بوده که با تلاش دو طرف به سرانجام رسیده است.

آذری جهرمی تاکید کرد: ما امروز درگیر ویز نیستیم و شرکت‌های قدرتمندی داریم که حتی داده‌های بهتر از شهرداری دارند. اما باید یاد بگیریم چگونه برای گرفتن این اطلاعات با این شرکت‌ها گفت و گو و مذاکره کنیم.

وی تصریح کرد: بزرگی ما به جایگاه ما نیست بلکه به نوع و شکل خدماتی است که می‌خواهیم ارائه کنیم. امروز فضای استارتاپی کشور به جای رسیده که اشراف و تحلیل آنها بر اطلاعات از ما قوی تر است لذا باید تغییر شیوه و نگرش داشته باشیم. تا بتوانیم از ظرفیت‌ها بهره بگیریم.

وزیر ارتباطات گفت: امیدوارم شهرداری تهران نیز تا پایان امسال مانند برخی از دستگاه‌های دیگر قبوض کاغذی خود را به طور کامل حذف کنند البته در حال حاضر بخشی از آنها را حذف کرده اما امیدواریم تا پایان سال به طور کامل این قبوض حذف شود.

آذری جهرمی در ادامه افزود: اقدامات ارزشمندی در حوزه هوشمندسازی مدیریت انجام گرفته و شهرداری نیز در خصوص آزادسازی اطلاعات به خوبی عمل کرده است.

ما شعار ندادیم و عمل کردیم مدیریت هوشمند شهری امروز از حوزه زیر ساخت عبور کرده و باید مشارکت بین دستگاهی مورد توجه قرار گیرد. ما به عنوان بخشی از دولت مسئولیت‌های داریم که انجام خواهیم داد اما هر یک از دستگاه‌ها نیز باید مسئولیت‌های خود را انجام دهند.

:۲۰۰ موتور برقی و ۵۰ دوچرخه برقی به ناوگان پست اضافه خواهد شد

وزیر ارتباطات با اشاره به این که در فرآیند هوشمندسازی پست در قالب برنامه پست پلاس تا پایان سال هوشمند سازی پست انجام خواهد شد اظهار کرد:۲۰۰ موتور برقی و ۵۰ دوچرخه برقی به ناوگان پست اضافه خواهد شد همچنین ۱۰ ماشین برقی نیز آمادگی داریم در شرکت دانش بنیان ایرانی خریداری کنیم البته امیدواریم ناجا نیز مجوز پلاک به این خودروها را بدهد. به هر ترتیب ما مشتری خریداری هستیم.

آذری جهرمی تاکید کرد: باید برای نسل آینده در حوزه محیط زیست فکری کنیم و آن را اجرایی کنیم قطعا چاره‌ای جزو این نیست همه ما در هوای آلوده در این چند روزه محبوس بودیم کره زمین را باید برای آیندگان به ارث بگذاریم.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از صحبت‌های خود از اعلام یک خبر به صورت سوپرایز در روز پنجشنبه اشاره کرد و افزود: روز پنجشنبه یک سورپرایز ویژه داریم که توسط شبکه‌های اجتماعی اطلاع رسانی می کنیم.

وی ادامه داد: امسال سالی است که پس از آماده سازی زیر ساخت‌های شهری باید بر تعامل بین دستگاهی تمرکز داشته باشیم تمام دستگاه‌های که مسئولیت دارند باید در این زمینه کمک کنند و شهرداری نیز فعالانه با حمایت شورای شهر در این حوزه کار کنند.

http://etebarenovin.ir/151366

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *