شنبه، ۲۳ آذر ۹۸ - ۰۱:۰۶

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: گوجه فرنگی‌هایی که اکنون در خرده فروشی عرضه می‌شود، خرید قبل است به همین دلیل آن‌ها در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کنند.

گوجه فرنگی

 

اسدالله کارگر با بیان اینکه در حال حاضر یک نوسان قیمت قابل توجه بین عمده فروشی و خرده فروشی‌ها وجود دارد، ‌اظهار کرد: دلیل نوسان قیمت قابل توجه بین عمده فروشی‌ها و خرده فروشی‌ها مقاومت خرد فروشی‌ها برای کاهش قیمت است.

وی ادامه داد: این رفتار طبیعی است چرا که آن‌ها محصول را در زمانی گرانی خریده‌‌اند و برای جلوگیری از زیان با قیمت بالا می‌فروشند.

کارگر با تاکید بر اینکه گوجه فرنگی فردا کشف قیمت می‌شود،‌ افزود: با کشف قیمت جدید و اعلام رسمی آن خرده فروشی‌ها نیز مجبور به کاهش قیمت خواهند بود.

 

گوجه

 

وی اضافه کرد: پیش بینی ما این است که با کشف و اعلام قیمت جدید گوجه فرنگی شاهد روند کاهشی قیمت این محصول در خرده فروشی‌ها نیز باشیم.

کارگر با یادآوری اینکه سه نوع گوجه فرنگی در بازار عرضه می‌شود، گفت: از این بین سه نوع گوجه فرنگی موجود در بازار برای دو نوع گوجه فرنگی شامل انباری و بوته رس کشف قیمت انجام می‌شود.

کارگر آخرین قیمت گوجه فرنگی انباری در عمده فروشی‌ها را ۳ تا ۵ هزار تومان و گوجه فرنگی بوته راس را ۵ تا ۸ هزار تومان عنوان کرد.

http://etebarenovin.ir/151574

منبع ایلنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *