دوشنبه، ۲۳ دی ۹۸ - ۰۱:۵۷

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

مطالعات مختلف نشان داده اند که رایحه لیمو به تنهایی یا همراه چای می تواند به تسکین حالت تهوع کمک کند.

مسمومیت

نوشیدن یک فنجان چای گرم یکی از موثرترین روش ها برای تسکین ناراحتی معده است، به ویژه اگر با احساس حالت تهوع مواجه باشید. حالت تهوع به شرایطی گفته می شود که فرد با ناراحتی معده و نیاز به استفراغ مواجه است.

برخی چای ها نشان داده اند که به تسکین حالت تهوع به هر دلیلی، از بیماری حرکت تا عوارض شیمی درمانی و بارداری کمک می کنند. در ادامه با برخی از بهترین چای ها برای مقابله با حالت تهوع بیشتر آشنا می شویم.

۱. چای بابونه

چای

چای بابونه از گیاه گلدار بابونه که عطر و طعمی خاص و فواید سلامت مختلف را ارائه می کند، تهیه می شود.

در پزشکی سنتی، بابونه برای آرامش عضلات دستگاه گوارش و درمان شرایطی مانند بیماری حرکت، حالت تهوع، استفراغ، گاز، و سوء هاضمه استفاده شده است.

نتایج مطالعه ای که طی یک بازه زمانی ۴ ماهه و با حضور ۶۵ زن که تحت شیمی درمانی قرار داشتند، انجام شد، نشان داد مصرف ۵۰۰ میلی گرم عصاره بابونه دو بار در روز به کاهش تعداد دفعات استفراغ کمک کرده است.

در همین حال، مطالعه ای با حضور ۱۰۵ زن نشان داد که مصرف عصاره بابونه تاثیرگذاری بیشتری نسبت به زنجبیل در کاهش حالت تهوع و استفراغ ناشی از بارداری داشته است.

با این وجود، به این نکته اشاره شده است که زنان باردار باید پیش از نوشیدن چای بابونه با پزشک خود مشورت کنند زیرا این نوشیدنی و چای های گیاهی دیگر ممکن است خطری برای بارداری آنها ایجاد کند.

در شرایطی که این مطالعات عصاره های بسیار غلیظ بابونه را مورد بررسی قرار داده اند، چای بابونه نیز ممکن است آثاری مشابه را ارائه کند.

برای تهیه چای بابونه، شما می توانید یک قاشق غذاخوری (۲ گرم) بابونه خشک شده را در یک فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب جوش برای ۵ تا ۱۰ دقیقه دم کنید.

۲. چای زنجبیل

زنجبیل

چای زنجبیل یک نوشیدنی گیاهی است که از ریشه زنجبیل تهیه می شود. این ریشه هزاران سال است که به عنوان درمانی طبیعی برای حالت تهوع استفاده می شود و افزودن آن به آبنبات ها، قرص ها، و محصولات جویدنی برای تسکین ناراحتی معده رایج است.

یک بررسی که شامل ۹ مطالعه می شد، نشان داد که زنجبیل حالت تهوع و استفراغ ناشی از بیماری صبحگاهی، شیمی درمانی، برخی داروها و عمل جراحی را تسکین می دهد.

مطالعه ای دیگر با حضور ۵۷۶ نفر که تحت شیمی درمانی قرار داشتند، نشان داد که مصرف ۰.۵ تا ۱ گرم زنجبیل در مقایسه با گروهی که دارونما دریافت می کردند، به طور قابل توجهی شدت حالت تهوع را کاهش داده است.

اگرچه بیشتر مطالعات بر عصاره ها و مکمل های بسیار غلیظ زنجبیل متمرکز بوده اند، این احتمال وجود دارد که چای زنجبیل نیز فوایدی مشابه را ارائه کند.

برای تهیه چای زنجبیل می توانید یک تکه زنجبیل را پوست گرفته و رنده کنید. سپس به آن آب جوش اضافه کنید و با توجه به این دوست دارید قدرت عطر و طعم این نوشیدنی چه اندازه باشد اجازه دهید ۱۰ تا ۲۰ دقیقه دم بکشد. سپس، آن را از صافی عبور داده و اندکی عسل، دارچین یا لیمو به چای اضافه کنید.

۳. چای عسل لیمو

عسل

چای عسل لیمو یک نوشیدنی محبوب است که عطر و طعم تازه و طراوت بخش لیمو را با شیرینی عسل ترکیب می کند.

مطالعات مختلف نشان داده اند که رایحه لیمو به تنهایی نیز می تواند به تسکین حالت تهوع کمک کند.

به عنوان مثال، مطالعه ای با حضور ۱۰۰ زن باردار نشان داد که بو کردن روغن اساسی لیمو به کاهش چشمگیر حالت تهوع و استفراغ منجر شده است.

در همین حال، عسل به متعادل کردن محتوای اسیدی لیمو کمک می کند. همچنین، عسل از خواص ضد باکتری برخوردار است که ممکن است از انسان در برابر عفونت هایی که می توانند به حالت تهوع منجر شوند، محافظت کند.

آماده کردن چای عسل لیمو راحت است. شما می توانید ۲ قاشق چایخوری (۱۰ میلی لیتر) آبلیمو تازه و ۲ قاشق چایخوری (۱۵ میلی لیتر) عسل را در ۱ فنجان (۲۴۰ میلی لیتر) آب جوش ترکیب کنید.

http://etebarenovin.ir/152635

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *