دوشنبه، ۳۰ دی ۹۸ - ۰۲:۲۳ 152965

تحقیقات نشان می دهند نوشیدن چای موجب کاهش ابتلا به افسردگی در افراد می شود.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

چای

افسردگی یکی از بیماری های رایج در افراد سالخورده است، در حدود ۷٪ از افراد بالای ۶۰ سال گزارش اختلال افسردگی اساسی شده است.

علل احتمالی افسردگی شامل موارد ژنتیکی، وضعیت اقتصادی، روابط با اعضای خانواده و جامعه به طور کلی است.

چای یکی از نوشیدنی های محبوب در بین افراد مسن است، و محققان مختلف اخیراً در مورد اثرات احتمالی مفید این نوشیدنی تحقیق کرده اند.

مطالعه ای که در ژوئن گذشته انجام شد، نشان داد که چای دارای خواصی است که به مناطقی از مغز کمک می کند تا عملکرد شناختی سالم را حفظ کنند.

محققان در این تحقیق اولین شواهد از سهم مثبت نوشیدن چای در ساختار مغز را ارائه می دهند و اثر محافظتی آنرا در کاهش وابستگی به سن در سازمان مغز مشخص می کنند.

کیفیت زندگی سالمندان

چای و مواد تشکیل دهنده آن – کاتچین و کافئین – می توانند اثرات مثبتی بر خلق و خوی، توانایی شناختی، سلامت قلب و عروق، پیشگیری از سرطان و مرگ و میر داشته باشند.

محققان داده های ۱۳۰۰۰ نفر را که در سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ به طور منظم در بررسی طول عمر سالم چین (CLHLS) شرکت کرده اند، تجزیه و تحلیل کردند.

آنها یک ارتباط تقریبا جهانی بین نوشیدن چای و گزارش های پایین از افسردگی را کشف کردند.

به نظر می رسید عوامل دیگر باعث کاهش افسردگی نیز می شوند، از جمله زندگی در یک محیط شهری و تحصیل، ازدواج، راحت بودن شرایط اقتصادی، سلامت بیشتر و داشتن نقش فعال در جامعه.

داده ها همچنین حاکی از آن است که فواید نوشیدن چای برای آقایان ۶۵ تا ۷۹ سال قوی ترین نتیجه را دارد.

در حال حاضر این تحقیقات با بررسی اطلاعات جدید CLHLS در مورد نوشیدن چای، می خواهد اطلاعات بیشتری درمورد چای داشته باشد از جمله اینکه در این دور جدید از جمع آوری داده ها انواع مختلف چای از جمله چای سبز، چای سیاه و چای اولونگ بتوانند مشخص کنند که کدام نوع چای برای کاهش علائم افسردگی موثر تر است.

http://etebarenovin.ir/152965

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *