وب گردی 160392

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

در این مقاله سعی داریم سیستم و خدمات قطار ایران را معرفی کنیم.

قطار

علاوه بر اینکه سفر با قطار بی‌خطر و راحت است، بسیار شگفت انگیز است. ایمنی یکی از بزرگترین دلایلی است که بسیاری از مردم جهان آن را به عنوان مسافرت خود با قطار برگزیده‌اند. در این مقاله سعی داریم سیستم و خدمات قطار ایران را معرفی کنیم. بیشتر کوپه‌های قطار ایران در سال ۲۰۱۴ از آلمان وارد شده بودند. به طور کلی قطارهای فدک با امکانات مختلف، مهماندارانی که بسیار حرفه‌ای هستند، خدمات ناهارخوری و پذیرایی ارائه شده توسط DoNA، شرکت پذیرایی ایرانی و اتریشی ارائه می‌شوند و خدمات با کیفیتی جهانی ارائه می‌دهند. از طرف دیگر، قطارهای رجا معمولاً به اندازه فدک مدرن و باکیفیت نیستند، اما به عنوان اولین و قدیمی‌ترین شرکت قطار تقریباً تمام مقاصد ممکن را تحت پوشش خود قرار می‌دهند و در برنامه‌های خود محدود به اندازه قطارهای فدک نیستند.

 

قطار

 

خدمات قطار فدک

خدمات قطارهای فدک با قابلیت حرکت با سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت، در چهار کلاس مختلف، در مسیرهای تهران – مشهد، قم – مشهد و تهران-شیراز ارائه می‌شود. قطار فدک این امکان را برای مسافران فراهم کرده است که بسته به انتظارات خود سطح خدمات مورد نظر خود را انتخاب کنند. برخی از خدمات آن عبارتند از:

تهیه یک ورودی پذیرایی خصوصی برای مهمانان در ایستگاه با نوشیدنی‌های نامحدود گرم و سرد پذیرایی؛

فراهم آوردن سرگرمی از طریق رسانه‌های فیلم و موسیقی در قطار و سیستم Wi-Fi برای اتصال به تلفن‌های هوشمند شخصی و سیستم هوای هوشمند است.

توالت‌های ایرانی و فرنگی، سرویس بهداشتی و سرویس خواب در کنار مهاندارن بسیار حرفه‌ای؛ ارائه خدمات پذیرایی بین المللی با غذاهای اروپایی و ایرانی؛ سیستم دوربین مدار بسته در فضاهای عمومی و سیستم شناسایی آتش برای امنیت بیشتر؛ عایق‌های صوتی و حرارتی برای از بین بردن صداهای مزاحم و افزایش کیفیت سفر.

مسافر قطار

 

قطارهای فدک به پنج کلاس مختلف تقسیم می‌شوند: ۱- کلاس پنج ستاره ویژه فدک ۲. کلاس پنج ستاره اکونومی فدک؛ ۳. کلاس بیزینس پنج ستاره فدک؛ ۴. کلاس پنج ستاره فدک با عصرانه؛ ۵. کلاس پنج ستاره فدک با غذا و عصرانه و شما می‌توانید به خرید بلیط قطار فدک بپردازید.

خدمات قطار رجا

خدمات قطار رجا علاوه بر سفر در مسافت طولانی، برای اهداف دیگری نیز استفاده می‌شود. این قطارها به سه دسته مختلف تقسیم می‌شوند:

قطارهای چهار تخته که به دلیل راحتی و خدماتشان محبوب‌ترین آن‌ها هستند. این قطارها برای سفرهای خانوادگی بسیار مناسب هستند. قطارهای شش تخته، اقتصادی‌تر هستند و برای سفرهای گروهی مانند تورهای دانشجویی بسیار مناسب هستند.

قطارهای اتوبوسی، که مناسب‌تر برای مسافرت‌های بزرگ هستند، زیرا صندلی‌ها داخل سالن‌های طولانی دقیقاً مانند اتوبوس‌ها چیده شده‌‍اند. با خرید بلیط قطار رجا این امکان برای شما به وجود می‌آید که با این قطارهای با کیفیت سفر کنید.

حمل اتومبیل قطار رجا

یکی از مزایای قطارهای رجا نسبت به فدک امکان حمل خودروهای مسافری است. بسیاری از مسافران، به ویژه کسانی که قصد دارند مدت طولانی در یک شهر بمانند یا قصد داشته باشند با ماشین شخصی خود ایران را گشت و گذار کنند، تمایل و یا حتی مجبور به حمل وسیله نقلیه شخصی خود هستند. حمل اتومبیل قطار رجا این وضعیت را ممکن ساخته است.

سیستم قطار گردشگری

یکی از نوآوری‌های رجا راه اندازی قطار گردشگری برای اولین بار در ایران است. ایستگاه‌هایی در جهت تهران شمال برای کشف جاذبه‌های طبیعی این مسیر تعریف شده است. هر پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ بامداد، قطار مسافران را از تهران سوار می‌کند تا سفر خود را با خرید بلیط قطار گردشگری شروع کنند.

یکی دیگر از بهترین قطارهای ایران، قطار بن ریل است که می‌توانید با خرید بلیط قطار بن ریل از علی بابا نیاز سفر خود را با این قطار شروع کنید

پس از صرف صبحانه، قطار به دشت حاصلخیز ورامین می‌رسد و پس از ترک آن در حاشیه گرمسار، مسیر زیبای کویر را به مسافران نشان می‌دهد. این قطار در جهت دیگری به سمت شمال کشور ادامه خواهد یافت و به زودی به اولین توقفگاه در شمال می‌رسد. در این مرحله مسافران می‌توانند از قطار پیاده شده و در طبیعت کمی گشت و گذار کنند. مجدداً قطار سفر خود را آغاز کرد و از کنار کبوتر دره (دره کبوتران)، سیمین دشت و زرین دشت عبور کرده و به تدریج وارد بخش کوهستانی در شمال ایران می‌شود. بعد از گذشت کمی از این بخش، ایستگاه دوم در ده روستای شوراب واقع خواهد شد. سفر بعد از توقف دوم و با بازگشت به تهران در حدود ساعت ۹ بعد از ظهر است.

لیست و ساعت حرکت قطارهای تهران یزد را در مپگرد بخوانید

نکته مهم: برای رزرو این قطار تور یک روزه در روزهای پنج شنبه، باید حداقل ۱ هفته قبل آن را رزرو کنید. البته اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که هنوز پر نشده باشد.

برای سهولت در روند سفر میهمانان عزیز، ما پیشنهاد می‌کنیم بلیط خود را از طریق راه آهن خود رزرو کنید. سفر با قطار به افراد این امکان را می‌دهد تا به راحتی به هرکجای ایران سفر کنید و با قطارهای فدک و انواع قطارهای رجا به بهترین نوع سفر بپردازید چرا که قطارهای پیشرفته امروزی تمامی امکانات مناسب سفر را به شما ارائه می‌دهد و به همین دلیل است که افراد بسیار ترجیح می‌دهند با قطار به سفر بپردازند.

 

 

http://etebarenovin.ir/160392

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *