پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

آن طور که مسئولان اتحادیه مشاوران املاک می گویند نرخ اجاره مسکن تا پایان شهریور ثابت و حتی نزولی خواهد بود.

مسکن آپارتمان

 

این روزها بازار مسکن به ویژه بازار اجاره از شرایط نا به سامانی برخودار است به طوری که هر روز مستاجران نسبت به روزهای گذشته نگرانیشان نسبت به افزایش بیشتر نرخ اجاره ها بیشتر می شود و این درحالی است که بسیاری از مالکان با تمدید اجباری قراردادهای اجاره اردیبهشت وخرداد سعی دارند نرخ های اجاره خود را نسبت به سال گذشته بیشتر کنند.

براساس این گزارش هرساله با نزدیک شدن به فصل تابستان میزان مراجعات مردم به مشاوران املاک نسبت به سایر ماه ها بیشتر می شود اما متاسفانه در یکی دو سال اخیر چهره نگران نا امید مستاجران نسبت به سال های گذشته بیشتر شده که این خود می تواند زنگ هشداری برای دولت به ویژه وزارت راه وشهرسازی به دلیل رشد جهشی قیمت ها باشد.

همچنین گزارشات میدانی و بررسی ها از وضعیت بازار اجاره نشان می دهد که بازار اجاره در مقایسه با سایر بازارها با نوسانات بسیار زیاد روبرو شده و نرخ های اجاره در برخی از مناطق با رشد بیش از ۲۴ درصدی روبرو شده است.

 

مشاور و بنگاه املاک مسکن

 

مشاوران املاک هم از گرانی اجاره ها گله دارند

در همین زمینه فرهادی یکی از مستاجران که در منطقه ۴ تهران سکونت دارد با گله مندی بسیار زیاد از رشد بی حد و اندازه اجاره ها گفت: در سال گذشته یک واحد ۶۰ متری را ۶۰ میلیون بیعانه وماهانه ۳ میلیون تومان اجاره پرداخت می کردیم اما امسال مالک اعلام کرده که این واحد را ۸۰ میلیون تومان بیعانه و ماهانه ۴ میلیون تومان اجاره گذاشته است.

وی تصریح کرد: هر بنگاهی که می رویم واحدی با قیمت مناسب و یامعقول معرفی نمیکند به طوری که حتی برخی از مشاوران املاک خود از این آشفته بازار کلافه شده و از ناراحتی مستاجران اذیت می شوند.

این مستاجر با اشاره به اینکه دیگر نمی توانیم در این منطقه واحدی با قیمت مناسب ومعقول پیدا کنیم گفت: امسال به دلیل رشد بیش از اندازه نرخ های اجاره باید به محله های پایین تر برویم اما اگر با این روند اجاره ها روبرو شویم به طور قطع تاچند سال آینده مجبور هستیم در حاشیه شهرها سکونت کنیم.

 

مسکن

 

افزایش قیمت مصالح ساختمانی مهم ترین عامل رشد قیمت مسکن

اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی یکی از دلایل اصلی در رشد قیمت مسکن به شمار می‌رود، افزود: در این جلسه به وزیر صمت دستور داده شد که نظارت و کنترل قیمت‌ها روی مصالح ساختمانی افزایش یابد. چرا که هم اکنون با رشد لجام گسیخته قیمت‌ها در حوزه مصالح ساختمانی رو به رو هستیم.

وی ادامه داد: گران شدن مصالح ساختمانی، افزایش دستمزد کارگران و نرخ ارز باعث ایجاد حباب در قیمت‌ها شده است بنابراین باید وزارت صمت با کنترل قیمت‌ها التهابات موجود در این بازار را از بین ببرد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به مالکان خانه‌های خالی و پروژه‌های نیمه تمام در صورت ارائه واحدهای مسکونی برای فروش، در نقاط مرغوب شهر زمین اعطا می‌شود.

 

مسکن

 

اسلامی در رابطه با کنترل قیمت ها در بازار اجاره هم با بیان اینکه مالکان و مستاجران در این شرایط باید به بهبود وضعیت بازار اجاره کمک کنند افزود: چندی پیش جلسه‌ای با اتحادیه املاک برگزار کرده ایم تا و باید کمک کنیم که اسیر شرایط التهابی بازار اجاره نشویم و باید به آرامش بازار مسکن کمک کنیم واز سوی دیگر مالکان باید انصاف را راعایت و در راه رضای خدا اقدام کنند چراکه با رعایت انصاف و حال همدیگر برکت در آمدهایشان بیشتر می‌شود.

http://etebarenovin.ir/161582

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *