وب گردی 162059

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که شعله های اجاق گاز شما ضعیف باشد و آشپزی کردن را برایتان دشوار کرده باشد ! باید بگوییم این از مشکلاتی است که تقریبا همه ما یک بار با آن برخورد کرده ایم و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

یکی از دلایل شایع که در خراب شدن فندک تاثیر دارد سر رفتن غذا و مایعات بر روی گاز است که بیشتر خانم های ایرانی به این موضوع اهمیت نمی دهند ولی به مرور زمان با خراب شدن فندک مواجه می شوند. نوسانات برق می تواند منجر به خراب شدن و سوختن فندک شود. هنگام تمیز کردن و شست و شو گاز دقت کنید آب به داخل فندک وارد نشود زیرا در صورت ورود آب فندک دچار خرابی خواهد شد و نیاز به تعمیر دارد. البته در فندک های غیر اتوماتیک نگه داشتن بیش از حد دکمه جرقه منجر به خراب شدن فندک خواهد شد.

در اجاق گاز های جدید برای رعایت اصول ایمنی قفل کودک به اجاق گازها اضافه شده است. وقتی قفل کودک فعال شود در صورتی که فندک را بزنید خبری از جرقه و شعله نخواهد بود. هنگامی که برای اولین بار گاز را به برق می زنید قفل کودک فعال است برای غیر فعال کردن این قفل سه ثانیه بر روی دکمه فشار دهید.

اگر اجاق گاز شما نیاز به تعمیر دارد کاردون رو مطلع کنید !

یکی از رایج ترین دلایل خرابی فندک مسدود شدن شعله ها می باشد. پخت و پز و استفاده از روغن در آشپزی باعث مسدود شدن شعله ها می شود. برای تعمیر فندک باید این منافذ را باز کنید برای این کار می توانید از کاردون کمک بخواهید.

اجاق گاز همیشه یکی از اساس ترین لوازم خانه به حساب می آمد الان هم با شنیدن اسم اجاق گاز ذهن ما به سمت اجاق گاز های فردار می رود که اکثر ما در خانه هایمان داشتیم اما امروزه اجاق گاز های دیگر جایگزین اجاق گاز های فر دار شده است هرچند که فر هنوز هم طرفداران خود را دارد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که شعله های اجاق گاز شما ضعیف باشد و آشپزی کردن را برایتان دشوار کرده باشد ! باید بگوییم این از مشکلاتی است که تقریبا همه ما یک بار با آن برخورد کرده ایم و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

ژیگلور گاز چیست و آموزش تعویض ژیگلور گاز و یاد بگیرید !

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ژیگلور چیست ؟ به اصطلاح عامیانه هر چیزی که سوخت از آن رد شود ژیگلور نام دارد.

اگر تمام شعله های گاز به طور همزمان دچار افت فشار گاز شد حتما شلنگ گاز را بررسی کنید تا مطمئن شوید مشکل از گاز نباشد. در برخی مواقع به دلیل خمیدگی یا تا شدگی شلنگ این اتفاق می افتد.

برای تعویض ژیگلور اجاق گاز ابتدا شیر گاز را ببندید و همه دستگیره های شعله ها را در بیاورید. در این مرحله تمامی رویه های فلزی روی شعله ها را بردارید پیچ شعله ها را باز کنید برای جا انداختن مجدد شعله ها دقت کنید الکترود در حفره مخصوص بیافتد بعد از انجام تعمیرات و تعویض ژیگلور پیچ ها را بسته و رویه های فلزی را جا بزنید. شیر گاز را باز کنید و اجاق گاز را روشن کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

اجاق گاز های رومیزی برای فضاهای کوچک مناسب می باشد که معمولا دو شعله هستند و برای مکان هایی مانند ادارات و جاهایی که مصرف و استفاده از اجاق گاز پایین می باشد کاربرد دارد. شاید تنها مزیت اجاق گاز های رومیزی قابلیت جابه جایی و حمل آن باشد.

برای خرید اجاق گاز ما به شما توصیه می کنیم از برند های معتبر در بازار کلای خود را خریداری کنید که دارای خدمات پس از فروش باشد تا در صورت نیاز به تعمیر به مشکل برنخورید و اینکه نصب دستگاه را به شرکت بسپارید تا خودشان این کار را برایتان انجام دهند.

توجه کنید در صورتی که از فر زیاد استفاده می کنید و غذاهایی که میل می کنید را در فر درست می کنیم به شما توصیه می کنیم از اجاق گازهای ایستاده یا مبله استفاده کنید زیرا اجاق گاز های توکار با توجه به اینکه فضای کمتری را اشغال می کنند و مزیت های زیادی دارند اما نیاز شما را برآورده نخواهند کرد بنابراین شما مجبورید فر را به صورت جداگانه تهیه نمایید.

http://etebarenovin.ir/162059

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *