پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی تعداد چک های برگشتی در اردیبهشت ماه امسال حدود ۱۰ درصد کمتر و مبلغ آن‌ها ۲۸ درصد بیشتر از کمتر از فروردین ماه شده است.

چک

 

بانک مرکزی در جدیدترین آمار خود از چک‌های برگشتی آورده است: در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶، در کل کشور حدود ۹۹۹ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۱۶۷ هزار میلیارد ریال برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۱۰.۳ درصد کاهش و از نظر مبلغ ۲۸ درصد افزایش نشان می دهد.

از کل تعداد و مبلغ چک های مبادله شده در ماه مذکور به ترتیب ۱۲.۵ درصد و ۱۲.۳درصد برگشت داده شده است. درصد تعداد و مبلغ چک های برگشت داده شده در فروردین ماه ۱۳۹۶ به ترتیب معادل ۱۸.۳ درصد و ۲۰ درصد و در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به ترتیب برابر ۹.۱ درصد و ۹.۳ درصد بوده است.

در ماه مورد گزارش در استان تهران حدود ۳۳۲ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ۷۸ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد که از نظر تعداد ۱۳ درصد و از نظر ارزش ۱۱.۲ درصد از کل چک‌های مبادله ای برگشت داده شده است.

 

چک

 

بیشترین نسبت تعداد چک های برگشتی مربوط به کدام استان است؟

در ماه مذکور در بین سایر استان های کشور، بیشترین نسبت تعداد چک های برگشتی به کل چک‌های مبادله ای در استان، به ترتیب به استان های کهگیلویه وبویراحمد (۱۹.۸ درصد)، کردستان ( ۱۶.۵ درصد) و هرمزگان (۱۵.۹ درصد) اختصاص یافته است و استان های گیلان (۹.۱ درصد)، همدان ۹.۸ درصد) و کرمانشاه (۱۰.۴درصد) پایین ترین نسبت تعداد چک های برگشتی به کل تعداد چک های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده اند.

در ماه مورد بررسی در بین سایر استان های کشور، بیشترین نسبت ارزش چک های برگشتی به کل ارزش چک های مبادله شده در استان به ترتیب به استان های خراسان جنوبی (۲۱.۴ درصد)، خراسان شمالی (۱۹.۴درصد) و کهگیلویه و بویراحمد (۱۸.۵درصد) اختصاص یافته است و استان های البرز و گیلان (هرکدام ۹.۶ درصد)، همدان (۱۰.۶درصد) و آذربایجان غربی (۱۱.۸ درصد) کمترین نسبت ارزش چک های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده اند.

http://etebarenovin.ir/162320

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *