پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: به منظور رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، نصب و در معرض دید مشتری قرار دادن برچسب شناسه کالا بر روی هشت قلم لوازم خانگی از سوی فروشندگان، یک الزام قانونی و اجباری است.

رامین صادقی

 

رامین صادقی اظهار کرد: در راستای ساماندهی بازار لوازم خانگی و شفاف‌سازی تغییرات قیمت در واحد‌های عرضه لوازم خانگی استان اردبیل، نظارت و بازرسی‌ها در این بازار تشدید می‌شود.

وی افزود: تولیدکنندگان لوازم خانگی با مجوز سازمان حمایت می‌توانند کالا‌های تولیدی از جمله یخچال، فریزر، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، اجاق گاز را حداکثر با ۲۵ درصد افزایش قیمت و تلویزیون را با حداکثر ۲۰ درصد افزایش قیمت نسبت به آخرین قیمت اعلام شده در سال ۹۸ به بازار عرضه کنند و همه شرکت‌ها موظف به ارائه فهرست قیمت برای درج در سامانه ۱۲۴ هستند و در صورت عدم اقدام، موضوع در حکم عرضه خارج از شبکه و گران‌فروشی قابل پیگیری است.

 

لوازم خانگی

 

صادقی ادامه داد: بازرسان سازمان صمت به همراه تعزیرات حکومتی استان و بازرسان اتاق اصناف و اتحادیه‌های صنفی مرتبط، به‌صورت اکیپ مشترک در جهت تشدید اقدامات نظارتی و بازرسی در بازار لوازم خانگی حضور یافته و با بازرسی از واحد‌های عرضه کننده، بر استمرار عرضه کالا با قیمت متعارف و بر مبنای فهرست قیمت موجود در نمایندگی‌های فروش و منطبق با نرخ‌های تأیید شده مندرج در سامانه ۱۲۴، نظارت مستمر خواهند داشت.

وی عنوان کرد: دانستن قیمت کالا حق قانونی مشتریان و خریداران است و متصدیان واحدهای صنفی نیز ملزم به نصب قیمت فروش بر روی کالا هستند و شهروندان عزیز در هنگام خرید حتماً فاکتور خرید که در آن نام کالا و قیمت آن درج شده باشد را از فروشنده دریافت کنند.

 

لوازم خانگی خارجی

 

صادقی گفت: هم‌استانی‌های‌ گرامی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در بازار، موارد را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴، سامانه پاسخگویی به شکایات مردمی سازمان صمت در مرکز استان و یا شهرستان‌های تابعه در میان بگذارند تا از طریق بازرسان سازمان در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

http://etebarenovin.ir/162712

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *