پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هدفگذاری تامین اعتبار ۳۵۰ هکتار از گلخانه‌های استان اردبیل صورت گرفته و برای پایاب سد گیوی ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص خواهد یافت.

گلخانه

 

کاظم خاوازی در بازدید از گلخانه‌های گل رز هلندی شهرستان کوثر اظهار کرد: هدفگذاری تامین اعتبار ۳۵۰ هکتار از گلخانه‌های استان اردبیل انجام شده است و پایاب سد گیوی ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: اختصاص بودجه به ۳۵۰ هکتار از گلخانه‌های استان و ۲۲۰ میلیارد تومان اعتبار به سد پایاب گیوی به اشتغال‌زایی، مصرف آب و تولید محصولات متراکم کمک به سزایی خواهد کرد.

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: در حوزه نهاده‌های دامی در بین وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صمت همکاری مناسبی در جریان است و جو، ذرت و کنجاله سویا به اندازه کافی در کشورمان وجود دارد و هم اکنون در بنادر کشورمان محموله‌های عظیمی وجود دارد که توزیع آنها در سطح کشور آغاز شده است.

 

گلخانه

 

وی تصریح کرد: روزانه به‌طور متوسط ۳۰ هزار تن نهاده از بندر در حال حمل و توزیع می‌باشد و نهاده‌های دامی از طریق سامانه جدید توزیع خواهد شد که عرضه به شکل درست و هدفمند منجر به کاهش حضور بخش دولتی و افزایش اختیارات بخش خصوصی خواهد شد.

وزارت صمت تعیین‌کننده قیمت محصولات پروتئینی است

خاوازی اظهار داشت: در رابطه با قیمت‌گذاری محصولات پروتئینی، وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گیرنده است و وزارت جهاد کشاورزی در راستای متناسب شدن قیمت‌ها با وزارت صمت همکاری می‌نماید.

 

کاشت گلخانه ای

 

وی گفت: در حال حاضر در حوزه تولید مرغ هیچ گونه کمبودی وجود ندارد و سرانه مصرف مرغ در کشور نیز دو برابر سرانه جهانی است.

http://etebarenovin.ir/162714

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *