پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

هرچند رونق بازار بورس به ماهها قبل بر می‌گرد اما آمارها نشان می‌دهد در دو ماه گذشته روند ورود سهامداران تازه وارد به بورس به یکباره تا ۲.۵ برابر افزایش یافته است و این بار نه تنها در تهران و کلانشهرها بلکه مردم شهرهای کوچک و حتی روستاییان نیز پایشان به کارگزاری‌های بورس باز شده است.

آمار و نمودار تورم بورس

 

قبلاً افراد خاصی به کارگزاری مراجعه می‌کردند و می‌خواستند در بورس فعال شوند ولی در حال حاضر شما هر قشری را می‌توانید ببینید که در بورس سرمایه‌گذاری می‌کند و البته بسیاری از این افراد حتی با الفبای بورس آشنایی ندارند.

در حال حاضر در کارگزاری می‌توان کسی را دید که قبلاً ساخت و ساز می‌کرده الان کل سرمایه‌اش را وارد بورس کرده، شخصی که مسافر کشی می‌کرده ماشین اش را فروخته و در بورس خرید و فروش می‌کند و مامشتری داریم که از طرقبه می‌آید و با فروختن ۵۰ گوسفندش در حال حاضر برایش سبد گردانی می‌کنیم.

با تبلیغاتی هم که از سوی دولت برای آزاد‌سازی سهام عدالت انجام شد استقبال خوبی از سوی مردم برای دریافت کد بورسی انجام شد

هرچند مراجعه کشاورزان و بازنشستگان نیز که جزو دارندگان سهام عدالت بودند در یکی دوماه گذشته مشهود بود ولی فقط ۲۰ درصد مراجعه کنند گان خواهان دریافت پولشان بودند و ۸۰ درصد دیگر سهام دیگری را خریداری کردند.

«حبیب» نیز یکی از کسانی است که چندین ماه است هرروز سری به کارگزاری می‌زند تا اوضاع و احوال را بسنجد و سهامی بخرد و بفروشد.

 

بورس

 

او می‌گوید: من لیسانس ادبیات دارم قبلاً در یک شرکت خصوصی کار می‌کردم با آمدن کرونا بیکار شده‌ام از اسفند با فروش ماشین و طلاهای همسرم دل به دریا زدم و پولم را وارد بورس کردم اوایل خیلی دلهره داشتم که مبادا این سرمایه را از دست بدهم ولی با مشورت و تجربه‌ای که به‌دست آورده‌ام خدا را شکر پولم بیش از ۲ برابر شده است.

حدود نیمی از مراجعه‌کنندگان افرادی هستند که از شهرهای کوچک و روستاها مراجعه می کنند.

شرایط بازار سکه، طلا وخودرو مردم را به سمت بازار بورس کشاند

وضعیت اقتصادی و شرایط بازار سکه، طلا وخودرو مردم را به سمت بازار بورس کشانده که البته بیشتر این افراد کسانی هستند که آشنایی کافی با بورس ندارند و حال با خرید سهام یا آن را به دست خانواده خود می‌سپارند یا خواهان سبد گردانی از سوی کارگزاری‌ها هستند.

وی تصریح کرد: من افرادی را می‌شناسم که کار خودرا عوض کرده وسرمایه خود را وارد بورس کرده‌اند البته در چند ماه گذشته سود خوبی کسب کرده اما بورس همیشه روی این پاشنه نمی‌چرخد.

استقبال بسیاری از روستاییان برای گرفتن کد بورسی و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه افزایش یافته و در این میان جوانان روستایی که تحصیلکرده هستند سبد گردانی سهام خانواده و همسایه‌ها را بر عهده می‌گیرند.

http://etebarenovin.ir/162766

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *