پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌آهن اردبیل به سمت مغان از شهرستان مرزی گرمی عبور می‌کند تا اهالی این منطقه از مزایای آن استفاده کنند.

راه آهن

 

ولی اسماعیلی اظهار کرد: در نشستی که اخیراً با وزیر راه و شهرسازی و معاونین داشتیم، قرار شد بعد از تکمیل مطالعات به طول ۱۰ کیلومتر عملیات احداث راه‌آهن اردبیل به سمت مغان شروع‌شده و شکل عملیاتی به خود بگیرد.

وی احداث راه‌آهن «اردبیل– مغان» را مؤثر در حوزه حمل‌ونقل بار و مسافر دانست و بیان کرد: این خط ریلی می‌تواند به تحول و تحرک اقتصادی منطقه بیش از گذشته کمک کند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی به تکمیل سد عمارت اشاره کرد و گفت: در رایزنی با وزیر نیرو و رئیس بنیاد مستضعفان قرار شد ۲۷۱ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تزریق شود تا بزرگ‌ترین سد خاکی شمال غرب کشور در این شهرستان تکمیل و راه‌اندازی شود.

اسماعیلی بیان کرد: با بهره‌برداری از سد عمارت در سال جاری علاوه بر روستاهای اطراف این منطقه زارعین شمال استان نیز از آب این سد در راستای توسعه کشت و زرع استفاده خواهند کرد.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از سد عمارت و سدهای متوسطی که در گرمی در حال اجراست ذخیره منابع آب در تأمین آب شرب و کشاورزی و نیاز صنعت رفع خواهد شد.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در مورد گشایش گمرک آزادلو نیز گفت: با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار شد ضمن تکمیل ساختمان گمرک مراودات مرزی انجام شود.

اسماعیلی افزود: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان نیمه اول امسال گمرک آزادلو فعالیت خود را از سر گرفته و از طریق این منطقه مرزی مبادلات با جمهوری آذربایجان شروع شود.

http://etebarenovin.ir/162776

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *