پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

وزیر جهاد کشاورزی گفت: به‌طور متوسط روزانه ۳۰ هزار تن محموله شامل نهاده‌های دامی از بنادر به استان‌ها حمل می‌شود.

دام گوسفند

 

کاظم خاوازی در جریان بازدید از طرح توسعه گلخانه رز در گیوی اظهار کرد: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و صمت هیچ‌گونه مشکلی در تأمین و تهیه نهاده‌های دامی از قبیل جو، ذرت و کنجاله سویا وجود ندارد و به‌اندازه کافی این محصولات تأمین‌شده و در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: به‌طور متوسط روزانه ۳۰ هزار تن نهاده‌های دامی از طریق بنادر به استان‌های مختلف حمل می‌شود تا یک ساماندهی مناسب را در توزیع این نهاده‌ها و از طریق سامانه جدید شاهد باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی به توزیع هدفمند این نهاده‌ها با نیت تأمین نیاز تولیدکنندگان و تکمیل زنجیره تولید اشاره کرد و گفت: این توزیع نهاده‌ها از طریق تشکل‌ها، اتحادیه‌ها و مجامع صنفی به‌صورت خصوصی انجام می‌شود و به‌هیچ‌وجه دولت قصد دخالت در این امر را ندارد.

خاوازی موضوع کنترل قیمت مرغ و تخم‌مرغ را متوجه ستاد تنظیم بازار دانست و بیان کرد: به‌هیچ‌وجه کمبودی در تولید مرغ و تخم‌مرغ در کشور وجود ندارد و مشکل به وجود آمده از طریق ستاد تنظیم بازار در حال پیگیری و حل شدن است.

 

مرغداری

 

وی سرانه مصرف مرغ را در کشور دو برابر مصرف جهانی اعلام و تصریح کرد: امیدواریم با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌زودی مشکلات و نارسائی‌ها در این حوزه رفع و آرامش به بازار برگردد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: در بازدیدی که از شهرستان کوثر و مجموعه‌های گلخانه‌ای و پروژه‌های کشاورزی داشتیم توسعه گلخانه‌ها یکی از اولویت‌ها بوده به‌طوری‌که گلخانه رز در این زمینه فعالیت چشمگیری دارد.

خاوازی ادامه داد: با همکاری استانداری اردبیل برای ۳۵۰ هکتار توسعه گلخانه برنامه‌ریزی‌شده و تأمین اعتبار نیز در این زمینه انجام می‌شود.

وی در مورد پایاب سد گیوی و توسعه اراضی کشاورزی در این منطقه بیان کرد: ۲۲۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار در این حوزه انجام می‌شود تا فرصت اشتغال و تولید محصولات متنوع کشاورزی به‌خوبی انجام شود.

http://etebarenovin.ir/162778

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *