پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: با فراگیری مصرف ماسک در کشور، ۱۲ کارخانه تولید ماسک در استان اردبیل شبانه‌روزی فعالیت می‌کنند.

رامین صادقی

 

رامین صادقی اظهار کرد: زیرساخت موردنیاز برای فعالیت کارخانه‌های تولید ماسک در اسفندماه شکل‌گرفته و با اجباری شدن استفاده از ماسک این واحدها فعالیت مضاعفی را در روزهای اخیر آغاز کرده‌اند.

وی تولید ۳۵ هزار ماسک را در این واحدهای صنعتی و نیمه‌صنعتی یادآور شد و اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت تولیدماسک سه لایه صنعتی ۱۵ هزار عدد در روز و ماسک N۹۵ نیز به همین میزان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه پنج واحد در این استان تولید ماسک نیمه‌صنعتی را انجام می‌دهند، تصریح کرد: چهار واحد تولیدماسک صنعتی سه لایه را به همراه سه واحد تولیدماسک N۹۵ در استان اردبیل عهده‌دار هستیم.

صادقی با بیان اینکه هیچ جای نگرانی در تولید ماسک و عرضه به بازار وجود ندارد، افزود: روزانه بیش از ۶۵ هزار ماسک صنعتی، نیمه‌صنعتی و N۹۵ تولید و روانه بازار می‌شود.

 

ماسک

 

وی وفور تولید و عرضه ماسک را در مناطق مختلف استان یادآور شد و بیان کرد: به‌هیچ‌وجه اجازه افزایش قیمت مصوب در تولید و عرضه ماسک و شکل‌گیری بازار واسطه‌گری را در این حوزه نخواهیم داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ادامه داد: با شیوع موج دوم کرونا در استان و شرایط حادی که در مراجعه بیماران کرونایی به بخش‌های کرونایی اتفاق افتاده تلاش می‌کنیم تا در کنارماسک سایر مواد بهداشتی – درمانی نظیر شوینده‌ها و مواد ضدعفونی‌کننده را نیز به میزان کافی تهیه و در اختیار مردم قرار دهند.

http://etebarenovin.ir/163394

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *