پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اردبیل گفت: در سال جهش تولید ۵۲ پروژه عمرانی و تولیدی در استان اجرایی و عملیاتی می‌شود.

پروژه عمرانی

 

داود شایقی اظهار کرد: به دنبال پیگیری چندین ماهه استاندار و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، در هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان برنامه‌وبودجه و استانداری اردبیل به امضاء رسید تا در سال جهش تولید ۵۲ پروژه در این استان اجرایی و عملیاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه‌ها شامل ۱۷ پروژه عمرانی و ۳۵ پروژه تولیدی است که با تزریق تسهیلات موردنیاز سعی بر راه‌اندازی واحدهای راکد و نیمه فعال است تا با پیشرفت مناسب این پروژه‌ها به سرانجام برسد.

جهش ۴ برابری اعتبارات در توسعه شهرک‌های صنعتی اردبیل

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه اردبیل تصریح کرد: درمجموع برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های گردشگری استان اردبیل ۳۳۹ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده‌شده است که امیدواریم امسال با جذب این منابع شاهد اجرای این پروژه‌ها باشیم.

شایقی از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه و تقویت زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سال جهش تولید خبر داد و بیان کرد: در سال‌ گذشته این اعتبار ۱۰ میلیارد تومان بود که امسال با یک جهش چهار برابری این رقم به ۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

 

پروژه عمرانی

 

وی از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای زیرساخت‌ها در شهرک گلخانه‌ای پارس‌آباد خبر داد و اظهار کرد: این مجتمع بزرگ گلخانه‌ای که در سطح کشور بی‌نظیر است، با همکاری بخش خصوصی در حال اجرا است.

راه‌آهن یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان اعتبار دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بابیان اینکه تا پایان تیرماه ۵۰ درصد اعتبارات سفر رئیس‌جمهور به استان اردبیل تخصیص می‌یابد، اظهار کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان از این منابع در فصل حمل‌ونقل مربوط به توسعه راه‌آهن است.

شایقی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار به این حوزه اختصاص‌یافته و تا پایان تیرماه نیز ۲۰۰ میلیارد تومان به راه‌آهن تزریق خواهد شد تا درمجموع این پروژه ریلی ۳۴۰ میلیارد تومان منابع را در چهارماهه اول امسال جذب کند.

وی بابیان اینکه امسال یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان اعتبار به راه‌آهن اختصاص می‌یابد، گفت: این رقم در تاریخ اردبیل برای اجرای یک پروژه بی‌سابقه است.

 

پروژه ساخت و ساز

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل وعده نوبخت را مبنی بر عدم محدودیت اعتباری پروژه ریلی استان یادآور شد و بیان کرد: امیدواریم راه‌آهن اردبیل – میانه که به مطالبه فراگیر شهروندان این استان تبدیل‌شده اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

شایقی ادامه داد: با سفر استاندار به شهرستان‌ها که به‌صورت هفتگی انجام می‌شود سعی بر این است تا روند اجرای پروژه‌ها مورد رصد و دقت نظر قرار گیرد.

وی بابیان اینکه درمجموع از محل سفر رئیس‌جمهور و جهش تولید یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به استان در سال ۹۹ جذب اعتبار خواهد شد، تصریح کرد: این منابع خارج از اعتبارات معمول سالانه‌ای است که به استان اردبیل اختصاص می‌یابد تا در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان توزیع آن‌ها انجام شود.

http://etebarenovin.ir/163525

دیدگاه ها :

  1. بهنام ولی وند گفت:

    یک هزار و هشت صد میلیارد تومان ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    دولت آه ندارد با ناله سودا کند. خوبه آدم خودشو به خواب نزنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *