پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

بازار مسکن حالا با شرایطی تازه روبروست، دریافت مالیات از خانه‌های خالی و تعیین سقف برای افزایش اجاره‌بها؛ این دو عامل دست به دست هم داده است تا بازار مسکن در روزهای شیوع کرونا تابستان متفاوتی را پشت سر بگذارد.

مسکن

 

ایمان ربیعی در حالی که اخبار رسیده از مجلس و دولت دلالت بر دریافت مالیات از خانه های خالی در تابستان سال ۱۳۹۹ دارد، برخی فعالان بازار می گویند هنوز کسی در این بازار داستان را جدی نگرفته است.

یکی از فعالان بازار مسکن در شمال تهران در پاسخ به این سئوال که آیا عرضه مسکن برای اجاره یا فروش طی روزهای اخیر با افزایش روبروست؟ می‌گوید: اتفاقا تا ۱۰ روز پیش رونقی در این بازار ایجاد شده بود و تعداد فایل‌هایمان رو به افزایش می‎رفت اما این روزها کمتر کسی خانه را فایل می‌ند و مالکانی که درخواست فروش می دهند نیز قیمت اعلام نمی کنند بلکه می‎گویند به قیمت روز.

 

مسکن

 

وی با اشاره به اینکه قیمت روز محدوده متفاوتی را در بر می‎گیرد، تاکید کرد: هر خانه‌ای در منطقه فروش برود مبنای قیمتی برای دیگر خانه‌ها می شود. البته بلافاصله مالکان یکی دو میلیون بالاتر از قیمت‌های فروش رفته، قیمت می‌گذارند.

وضعیت در مناطق دیگر تهران نیز به همین صورت است. مناطق ضعیف‌تر تهران در جنوب شهر نیز با مشکلاتی بسیار عمده روبرو هستند. متوسط قیمت ها در مناطقی چون ۱۸ و ۲۰ به حدود هشت میلیون و هشتصد هزار تومان تا ۹ میلیون و سیصد هزار تومان رسیده است. افزایشی عجیب در مناطقی که دهک‌های پایین درآمدی در آن ساکن هستند.

 

مسکن

 

فعالان بازار مسکن می‌گویند کشش افزایش قیمت در این مناطق بسیار بالاست و کسانیکه قصد سرمایه‌گذاری در بازار ملک را دارند سرازیر این مناطق شده اند چرا که قیمت‌ها هنوز شرایط برای خرید را باقی گذاشته اما در بسیاری از مناطق دو رقمی شدن قیمت هر متر مربع واحد مسکونی وضعیت را برای سرمایه‎گذاران نیز پچیده کرده است.

متوسط قیمت مسکن در منطقه بیست از بهمن ماه سال گذشته تا کنون به ازای هر متر بیش از دو میلیون تومان افزایش یافته برخی از معامله گران می‌گویند سرمایه‌گذاران حالا از مناطق متسط و بالاتر شهر سرازیر مناطق جنوبی شده اند و با توجه به اینکه به قصد اجاره، خانه را می‌خرند، خود عاملی برای رشد بهای اجاره ر این متاطق شده‌اند.

http://etebarenovin.ir/163706

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *