• سه‌شنبه 28 تیر 1401 :: 02:02

یخچال فریزر مانند هر دستگاه دیگر دارای استهلاک است و به دلایل گوناگون ممکن است دچار خرابی شود.

یخچال فریزر مانند هر دستگاه دیگر دارای استهلاک است و به دلایل گوناگون ممکن است دچار خرابی شود. یکی از خرابی های رایجی که در یخچال اتفاق می افتد سرد نکردن یخچال است. بعضی مواقع متوجه می‌ شوید که یخچال تان به خوبی سرد نمی کند و عملکرد نادرستی دارد. در واقع یخچال یا یخچال فریزر به دلایل مختلف دچار این خرابی می شود.

در این مطلب در مورد علت سرد نکردن یخچال صحبت کرده و راه حلی برای آن ارائه می دهیم. چنانچه اگر یخچال شما برودت خود را از دست بدهند و به خوبی سرد نکند می‌ توانید به راحتی آن را در منزل خود تعمیر کنید.

در درجه اول برای تعمیر یخچال باید به عیب یابی و رفع مشکل یخچال بپردازید. شناخت علت ها و دلایل های سرد نکردن یخچال می تواند به شما در تعمیر و عیب یابی یخچال فریزر کمک کند. در فصل سرما و گرما باید یخچال خود را بررسی کرده و دمای آن را متناسب با فصل تنظیم کنید.

images 1658216105

بحث در مورد علت خنک نکردن یخچال  فریز به دلیل اشتباه در استفاده از یخچال 

در بعضی مواقع ممکن است به دلیل اشتباه خودمان یخچال فریزر به خوبی سرد نکند. به عنوان مثال عدم استفاده درست و شناخت کافی در مورد یخچال می تواند سبب بروز چنین مشکلاتی شود. ممکن است درجه دمای یخچال را به خوبی تنظیم نکنید و در این هنگام عدم تنظیم درست درجه دما می تواند یک علت بزرگ برای خنک نکردن یخچال باشد.

یخچال در فصل سرما و گرما باید در یک دمای مناسب قرار گیرد. یعنی درجه حرارت یخچال در فصل زمستان با درجه حرارت یخچال در فصل تابستان متفاوت است. توجه داشته باشید که یخچال در فصل زمستان و فصل سرما باید در درجه ۳ و۴ قرار داشته باشد.

درجه دمای یخچال در فصل تابستان متفاوت است و یخچال باید در دمای یک یا دو تنظیم شود. لذا در هر فصل لازم است تا اقدام به چک کردن دمای یخچال کنید. در بعضی مواقع افرادی که در مورد میزان دمای یخچال اطلاع ندارند دمای یخچال را  روی هفت یا شیش درجه تنظیم می کنند.

یکی دیگر از دلایل خنک نکردن یخچال این است که به اشتباه میزان زیادی از مواد غذایی را در داخل یخچال قرار می دهید. وجود مواد غذایی بیش از حد مجاز در یخچال سبب می شود تا هوای کمتری در داخل یخچال تولید شود و با باز و بسته کردن درب یخچال این میزان هوای موجود از یخچال خارج می شود.

دلایل دیگر خنک نکردن یخچال 

در بعضی مواقع خراب شدن درب یخچال می تواند یکی از دلایل خنک نشدن یخچال باشد. خراب بودن قفل درب یخچال و به درستی بسته نشدن درب یخچال می تواند دمای داخل یخچال را کاهش دهد. خروج هوای سرد از داخل یخچال موجب گرم شدن داخل یخچال می شود. لذا از سالم بودن لاستیک دور درب یخچال اطمینان حاصل کنید. ممکن است به دلایل گوناگون واشر یا لاستیک دور درب یخچال پاره شود.

در این صورت هوای داخل یخچال به بیرون راه پیدا می‌ کند و سبب بروز مشکلات زیادی از جمله سرد نکردن یخچال می شود. علاوه بر این مشکل ممکن است یخچال شما برفک بزند. برفک زدن یخچال خود مشکلات زیادی به بار می آورد. لذا در هنگام عیب یابی یخچال بهتر است لاستیک دور درب یخچال را بررسی کنید. علت دیگر وجود برخی مواد غذایی در یخچال است.

توجه داشته باشید که مواد غذایی نباید در نزدیکی هواساز قرار گیرند. قرار دادن یخچال در مکانی کم هوا و دنج می‌ تواند موجب مانع گردش هوا شودبهتر است یخچال را در مکان مناسب قرار دهید. به طور کلی یکی از دلایل عمده خرابی در یخچال ها می تواند  اشتباه شما باشد. لذا بهترین کار این است که در مورد نگهداری و استفاده درست از یخچال فریزر اطلاعات کافی بدست آورید.

 آشنایی با دلایل فنی که سبب خنک نکردن یخچال فریزر می شوند 

علاوه بر دلایل ساده برخی دلایل فنی می توانند سبب خنک نشدن یخچال شوند. فرسودگی یخچال و کارکرد زیاد می توانند از دلایل خنک نشدن یخچال باشند. خرابی قطعه در یخچال می تواند سبب اختلال در عملکرد سایر قطعات شود. همان‌طور که می‌ دانیم و وظیفه اصلی یخچال خنک کردن و سرد نگه داشتن مواد غذایی است.

قطعات مختلف در یخچال به صورت همپوشانی عمل می کنند و خرابی در یک قطعه می تواند به طور کلی عملکرد یخچال را خراب کند. همانطور که اشاره شد  پوسیدگی لاستیک یخچال می تواند دلیل بزرگ برای خنک نکردن یخچال به شمار رود. کمبود یا نشتی گاز، خرابی کمپرسور، اشکال در دریچه دمپر هوا، مشکل در فن کندانسور، خرابی ترموستات یا سنسور محیطی، عدم دیفراست و… می توانند از دلایل فنی دیگر باشند.

همه ی این دلایل نیاز به بررسی دارند و تعمیر کار باید بتواند به درستی به عیب یابی یخچال بپردازد. تعمیر یخچال فریزر نیاز به دقت بالا و دانش و تجربه دارد.

هر شخصی نمی تواند با توجه به دانسته های اندک خود اقدام به تعمیر یخچال کند. سایت سامجی سرویس ارائه دهنده انواع خدمات در حوزه تعمیر یخچال است. این سایت دارای تعمیرکاران ماهر و زبده است که دارای دانش روز در مورد مدل های جدید یخچال هستند.

جمع بندی 

در این مطلب در مورد علت خرابی در یخچال فریزر صحبت کردیم و گفتیم که ممکن است دلایل مختلفی نظیر استفاده نادرست از یخچال و مشکلات فنی سبب خنک نکردن یخچال شوند. به عنوان مثال قرار دادن بیش از حد مجاز مواد غذایی در یخچال می تواند در عملکرد یخچال تاثیر منفی داشته باشد. دلایل دیگر مانند خراب بودن لاستیک دور درب یخچال و خرابی فن کندانسور و ترموستات و… می توانند عملکرد یخچال را با اختلال مواجه کنند.

سایت سامجی سرویس دارای تعمیرکارانی است که می توانند با دانش و تجربه ی خود به عیب یابی یخچال پرداخته و مشکل یخچال را برطرف کنند. همانطور که می دانیم تعمیر یخچال یک کار تخصصی است و توسط کارشناسان و متخصصانی انجام می گیرد که دوره دیده اند و با تمامی قطعات یخچال آشنا هستند. سایت سامجی سرویس خدماتی استاندارد با قیمت مناسب ارائه می دهد. اگر به دنبال تعمیر یخچال با کیفیت و قیمت مناسب هستید می توانید  از این سایت کمک بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا