• شنبه 11 اسفند 1397 :: 04:45

اکثر کارشناسان وال‌استریت کاهش قیمت طلا در هفته جاری را پیش بینی کردند در حالی که سرمایه‌گذاران به بالا رفتن قیمت طلا خوش بین ماندند.

سکه طلا

 

به گزارش اعتبار نوین؛ در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران در خصوص روند قیمت طلا در هفته جاری اختلاف نظر پیدا کردند.

در نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۷ نفر یا معادل ۴۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۵ نفر یا ۳۱ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند در حالی که چهار نفر یا ۲۵ درصد نظری نداشتند.

از میان ۵۵۶ نفری که در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کردند، ۲۸۶ نفر یا معادل ۵۱ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۹۲ نفر یا ۳۵ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش‌بینی کردند. ۷۸ نفر یا ۲.۲ درصد نیز نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند.

 

شمش طلا

 

در نظرسنجی هفته گذشته اکثر کارشناسان وال‌استریت و سرمایه‌گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا ابراز خوش‌بینی کرده بودند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل ۱۶.۹۰ دلار یا ۱.۳ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۲۹۹.۲۰ دلار بسته شد و برای کل هفته حدود ۲.۵ درصد افت نشان داد که بزرگترین کاهش هفتگی از ۱۷ اوت بود. طلا در فوریه حدود ۰.۷ درصد کاهش داشت که نخستین کاهش ماهانه پس از چهار ماه رشد متوالی بود.

مارک لیبوویت از شرکت “وی آر گلد لتر” و کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد شرکت SIA ولث منیجمنت پیش بینی کردند قیمت طلا به دلیل عوامل فصلی کاهش پیدا خواهد کرد. سیژینسکی گفت: شکست نشست آمریکا و کره شمالی و سایر تنش‌های سیاسی تأثیری در قیمت طلا نداشته است و با اوج گیری رشد دلار، ریسک‌های متوجه طلا به سمت نزولی تغییر جهت پیدا کرده است.

 

شمش طلا

 

نیل ملور، استراتژیست ارشد ارزی در بانک نیویورک ملون نسبت به روند افزایشی طلا اظهار بدبینی کرد و گفت: به دلیل رشد ارزش دلار آمریکا و این حقیقت که در اقتصاد جهانی فشار تورمی دیده نمی‌شود، دشوار بتوان نسبت به رشد قیمت طلا خوش بین بود.

چارلی ندوس، استراتژیست ارشد بازار در گروه لاسال فیوچرز نیز پیش بینی کرد طلا که از اوج ۱۰ ماهه خود فاصله گرفته است، عقب نشینی بیشتری پیدا کند.

در این بین آدریان دی، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی آدریان دی، پیش بینی کرد تحولات سیاسی از قیمت طلا پشتیبانی خواهد کرد. وی در ادامه افزود: شکست مذاکرات کره و شهادت مایکل کوهن در کنگره برای دلار منفی بوده و برای طلا مثبت است.

 

طلا و جواهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا