• پنج‌شنبه 25 فروردین 1401 :: 11:39

هر آنچه هستيم، همان است كه انديشيده ايم ذهن همه چيز است. هرآنچه را باور كنيم، همان ميشويم این همان قدرت تلقین است.اکثر افراد موفق از هوش معمولی برخوردار هستند. اما یکی از عواملی که باعث موفقیت آنها میشود این است که آنها همواره خود را در معرض جملات مثبت و امیدوارکننده قرار میدهند.

تاثیر شگفت انگیز قدرت تلقین درسلامتی

تاثیر شگفت انگیز قدرت تلقین درسلامتی

تلقين واقعا مفيد است و قدرت غيرقابل تصوري دارد! به هيچ وجه خرافات نيست؛ زيرا دانشمندان بزرگي همچون انيشتين، نيوتن يا روانشناسان بزرگي مثل فرويد در نوشته هايشان به قدرت باور و تلقين اشاره كرده اند و البته تمامي پيامبران با شيوه تدريس خودشان يكي از اصولي كه به انسان ها آموختند اين بود: «باور كنيد تا ببينيد…»

« هر آنچه هستيم، همان است كه انديشيده ايم. ذهن همه چيز است. هرآنچه را باور كنيم، همان ميشويم.»

برای تلقین کردن، ابتدا فقط یک جمله را برای خود تکرار می‌کنیم. البته تکرار یک جمله به تنهایی و فقط برای یک بار، نتیجه‌ای نمی‌دهد. قدرت تلقین زمانی آشکار می‌شود که بارها و بارها آن جمله را با خود تکرار کنید. برای درک بهتر این مسئله یک مثال می‌زنیم. فرض کنید فردا امتحان دارید. با خود می‌گویید: «حتما امتحان فردا را خراب می‌کنم. هیچ چیز یادم نیست». اتفاقی که برای شما می‌افتد این است که تا لحظه امتحان، این جمله را بارها و بارها در درون خود تکرار می‌کنید. با این کار احساس بد و استرس را به خود منتقل می‌کنید. حالا حتی اگر یکی از دوستان شما قبل از امتحان بگوید: «حتما در امتحان موفق می‌شویم»، احساس منفی در شما شدیدتر می‌شود. نحوه عملکرد تلقین چگونه است که این اتفاق می‌افتد؟

شاید عجیب به نظر بیاید اما اکثر افراد موفق از هوش معمولی برخوردار هستند. اما یکی از عواملی که باعث موفقیت آنها میشود این است که آنها همواره خود را در معرض جملات مثبت و امیدوارکننده قرار میدهند. ضمیر ناخود آگاه انسان در مقابل جملاتی که به دفعات تکرار میشوند نمیتواند مقاومت زیادی کند و بالاخره آن را قبول خواهد کرد. ضمیر نا خودآگاه شما قدرت تشخیص ندارد .

نمیتواند بفهمد چه جمله ای برای شما مثبت است و در مقابل چه جمله ای برای شما بار منفی دارد به هر حال این ضمیر فاقد قدرت تشخیص بوده و جملات را قبول میکند. به طور کلی اعتماد نفس همین است. پس بهتر است که این قدرت به کنترل در بیاید. مسلماً رسیدن به ثروت یکی از اهداف رایجی است که انسانها به دنبال آن هستند. آیا شما هم به دنبال این هدف هستید؟ یکی از فنونی که میتواند به شما برای رسیدن به هدف کمک کند استفاده از قدرت تلقین به نفس است .

 

شروع كنيد ضميرناخودآگاه تان را شخم بزنيد!

از امروز به دقت بر روي جملاتي كه روزانه با خودتان در حال صحبت هستيد تمركز كنيد و آنها را شناسايي كنيد. آگاه باشيد در حال چه گفتگوي دروني هستيد. اگر جملات شما منفي بود (مهم نيست درست است يا غلط) آنرا يادداشت كنيد (١ (و فعل آنرا تغيير دهيد تا مثبت شود (٢ (بعد دوباره آنرا چندين بار بخوانيد.

براي مثال : (من چقدر دست و پا چلفتي ام.) ،( من چقدر زرنگ و باهوش هستم.)

بعد از انجام اين كار، روزانه به صورت آگاهانه چندين بار اين جملات را تكرار كنيد.

امكان دارد اوايل احساس بدي به شما دست بدهد كه عالي است، زيرا نشان ميدهد واقعا اين جملات ريشه در تفكرات قديم ضميرناخودآگاهتان دوانده و شما در حال تغيير آن هستيد.

هر روز صبح هنگام بيدار شدن، عصر و شب قبل از خواب جملات مثبتي را با خود تكرار كنيد. جملاتي از قبيل:

– من عالي هستم

– زندگي من فوق العاده است

– چقدر زندگي ام رو دوست دارم

– من عاشق خودم هستم

– من توانايي هاي فوق العاده زيادي دارم.

– من هوش فوق العاده خوبي دارم

– و…

تاثیر شگفت انگیز قدرت تلقین درسلامتی

تاثیر شگفت انگیز قدرت تلقین درسلامتی

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا