• سه‌شنبه 24 خرداد 1401 :: 02:34

توصیه‌هایی برای استفاده بهینه‌تر از سرمایش کولر، چه در خانه باشد چه کولر خودرو

روش استفاده بهینه از سرمایش کولر

یکی از اولین راهکارهای ما برای تحمل گرما، روشن کردن کولر است. چه زمانی که در خانه با بقیه اعضای خانواده دور هم نشستیم و چه زمانی که با خودرو، در مسیر رفتن به جایی یا برای انجام کاری هستیم.

در ادامه، چند توصیه برای استفاده بهینه‌تر از سرمایش کولر خواهیم داشت.

کولرهای آبی و گازی خانگی

بستن در و پنجره‌ها هنگام استفاده از کولر و گذاشتن سایبان روی کولرهای آبی ، هم باعث می‌شود که خنکی محیط بیشتر شود و هم در کاهش مصرف برق تاثیرگذار خواهد بود. همچنین استفاده از دور کند کولر آبی و تنظیم دمای کولر گازی روی 24 درجه در راستای کاهش مصرف برق ضروری است. سرویس کردن کولرها، تعویض پوشال‌های کولر آبی در صورت نیاز، روشن کردن پمپ آب قبل از موتور، بررسی شیلنگ‌ها و تنظیم بودن شناور کولر و … باعث خنک‌تر شدن باد آن خواهد شد.

کولر خودرو

زمانی که پس از مدت طولانی وارد خودرو می‌شوید، ابتدا شیشه‌ها را باز کنید تا هوا به مدت 2 دقیقه در خودرو جریان پیدا کند و سپس کولر خودرو را روشن کنید، چرا که هوای گرم محبوس شده در خودرو غالبا دارای بخارات مضر متصاعد شده از قطعات پلاستیکی است. کودکان به گرما حساس هستند پس در صورت همراه داشتن کودک در خودرو حتما از کولر استفاده کنید. همچنین زمانی که خودرو در حرکت است با بستن شیشه‌ها و استفاده از کولر به دلیل افزایش آیرودینامیک، مصرف بنزین بر خلاف باور رایج، کاهش می‌یابد. زمانی که در شهرهای بزرگ و آلوده تردد می‌کنید به دلیل آلودگی هوا بهتر است که کولر در حالت گردش داخلی قرار بگیرد.

کولر خودرو

از کولر خودرو تا کولر خانه!دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا