• سه‌شنبه 17 خرداد 1401 :: 02:04

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با اشاره به اینکه در شهرک های صنعتی بهای زمین به صورت رایگان محاسبه می شود، افزود: تنها هزینه ای که از بابت واگذاری زمین دریافت می شود مربوط به هزینه های تاسیساتی می باشد.

واگذاری زمین رایگان در شهرک های صنعتی اردبیل

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل با اشاره به اینکه واگذاری زمین صنعتی به سرمایه گذاران با بهای بسیار کمتر از قیمت تمام شده آن است، افزود: شرکت شهرک های صنعتی از بابت اصل زمین هزینه ای از سرمایه گذاران دریافت نمی کند

محمود اهلی گفت: قیمت تمام شده ایجاد زیرساخت ها در شهرک های صنعتی بسیار بالاتر از بهای اخذ شده از سرمایه گذاران است که این امر به منظور حمایت از تولید و واحدهای صنعتی انجام می شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل، محمد اهلی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: در شهرک های صنعتی بهای زمین به صورت رایگان محاسبه می شود و آن چیزی که از سرمایه گذاران دریافت می شود مربوط به دریافت بخشی از هزینه های زیرساخت های ایجاد شده در آن است که این دریافتی ها حتی به نصف هزینه های انجام شده هم نمی رسد.

وی تصریح کرد: اگر بنا بود قیمت تمام شده ایجاد زیرساخت ها را به همراه قیمت منطقه ای زمین محاسبه کنیم، بهای حق بهره برداری زمین در شهرک های صنعتی چند برابر قمیت کنونی آن بود که این موضوع به طور طبع مانعی برای حضور سرمایه گذاران در استان می شد.

اهلی ادامه داد: این شرکت نه تنها از بابت واگذاری ها سودی کسب نمی کند بلکه با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود و اعتبارات ملی، استانی و داخلی نسبت به تامین و تکمیل زیرساخت ها در شهرک های صنعتی اقدام می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل اجرای این امر را به منظور حمایت از سرمایه گذاران و افزایش تولید و اشتغال برشمرد و افزود: به منظور حمایت از فعالان اقتصادی، تمهیداتی همچون واگذاری زمین به صورت نقد و اقساط و سایر برنامه های حمایتی در شهرک های صنعتی انجام می شود تا میزان سرمایه گذاری و به دنبال آن میزان تولید و اشتغال در استان افزایش یابد.

لزوم تامین زیرساخت های شهرک های صنعتی توسط دستگاه های خدمت رسان

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل گفت: بر اساس قانون، کلیه دستگاه های خدمت رسان اعم از شرکت های آب، برق، گاز و مخابرات ملزم به تامین زیرساخت های لازم تا درب ورودی واحدهای تولیدی هستند تا خللی در روند جذب سرمایه گذاری و افزایش تولید و اشتغال استان ایجاد نشود.

محمد اهلی اظهار داشت: فراهم کردن مقدمات حضور سرمایه گذاران در استان با تامین زیرساخت ها ممکن خواهد شد لذا در صورت غفلت در این امر مهم، موضوع جذب سرمایه گذاران به حاشیه خواهد رفت.
اهلی ادامه داد: بسترسازی برای تولید و اشتغال یک ضرورت لازم برای توسعه صنعتی است که تامین زیرساخت ها از جمله این بسترهاست.

وی افزود: به منظور توسعه شهرک های صنعتی، برنامه های این شرکت به صورت برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت طراحی و مدون شده است که برای رسیدن به اهداف مورد نظر، نیازمند تخصیص اعتبارات عمرانی و کمک دستگاه های خدمت رسان برای تامین زیرساخت ها هستیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: در خصوص توسعه اراضی شهرک های صنعتی نیز نیازمند توجه جدی به این موضوع مهم هستیم چرا که در اکثر شهرک های صنعتی استان، زمین قابل واگذاری به سرمایه گذاران یا به اتمام رسیده و یا در شرف اتمام است.

خبرنگار: صادق پارسادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا