• دوشنبه 14 آذر 1401 :: 10:01

رنگ کردن مو باضعیف کردن موها باعث شکنندگی در نتیجه ریزش مو می شود.

رنگ مو

آیا رنگ کردن موباعث ریزش مو می شود؟

هم مردان و هم زنان تحت تاثیر ریزش مو هستند و بسیاری از زنان و برخی از مردان موهای خود را به صورت منظم رنگ می کنند که ممکن است فکر کنید رنگ مو یکی از دلایل ریزش مو است ؛ بر اساس مطالعات انجام شده بین ریزش مو و رنگ مو ارتباط وجود دارد که در بخش سلامت پوست و موی نمناک به آن خواهیم پرداخت.

پس از زدن رنگ به موها، موهایتان دچار ریزش می شود. چرا؟ چون رنگ ، موهای شما را تضعیف می کند و آمونیاک و پراکسید در محصولات رنگ موی نیمه دائمی و دائمی موجود است و در نتیجه کوتیکول مو متورم و توسط آمونیاک باز می شود به طوری که پراکسیدها و رنگ ها می توانند منجر به تغییر رنگ شوند، موهای رنگ شده ضعیف می شوند و به همین علت آنها بیشتر در معرض شکنندگی قرار می گیرند.

علت ریزش مو

 

ریزش مو

رنگ مو هایی که ادعا می کنند هیچ آمونیاکی در آن وجود ندارد، از مواد آمونیاکی استفاده می کنند و به شیوه ای مشابه آن عمل می کند اما بویی تولید نمی کند. موهایی که روشن و یا سفید می شوند بیشتر آسیب می بینند و ریزش مو در افرادی که موهای خود را به صورت منظم با استفاده از رنگ موهای دائمی رنگ می کنند دچار شکنندگی بیشتری می شود.

ملاحظاتی در مورد رنگ مو و ریزش مو

آیا رنگ مو باعث ریزش مو می شود؟ در حالی که رنگ مو ممکن است منجر به از دست دادن دائمی مو شود با این حال، می تواند منجر به عوارض جانبی و منجر به ریزش مو شود.یکی از رایج ترین و مضرترین عوارض جانبی رنگ کردن مو، خارش است و هنگامی که پوست سرتان دچار خارش می شود، باعث آسیب دیدن و ریزش موها خواهد شد.

تاثیرات رنگ مو

تاثیرات مخرب رنگ مو بر ریزش مو

اگر بعد از رنگ کردن موهایتان متوجه ریزش مو شدید ، ممکن است به رنگ مو آلرژی داشته باشید. رنگ مو حاوی عنصری به نام پارا-فنیلندیامین است که به علت واکنش شدید آلرژیک به این ماده شیمیایی، استفاده از آن در فرانسه، سوئد و آلمان ممنوع شده است که در صورت ایجاد ریزش مو، سوزش یا خارش ده روز پس از استفاده از رنگ مو، استفاده از آن را متوقف کنید و برای آلرژی به رنگ آزمایش دهید.

رنگ مو

رنگ کردن مو رشد موها را مهار نمی کند، اما ممکن است باعث ریزش مو شود و موهای زیر پوستی ای که هنوز ظاهر نشده اند، ممکن نیست که با رنگ کردن مو آسیب بینند و به همین دلیل رنگ مو اساسا نمی تواند باعث مهار رشد مو شود، اما ریزش مو می تواند با رنگ کردن مو افزایش یابد.

مضرات رنگ مو

آسیبات جدی رنگ مو و ریزش مو

اول اینکه ، دستکاری ساقه ی مو به عنوان بخشی از شانه کردن و رنگ کردن مو ، می تواند تلوژن موها را کاهش دهد و موجب افزایش ریزش مو شود.

رنگ مو

دوم، رنگ کردن مو که شامل آمونیاک و پراکسید هیدروژن است ، همچنین موجب کاهش تلوژن مو می شود .

سوم، رنگ مو می تواند به طور فیزیکی باعث تضعیف ساقه ی مو و افزایش ریزش مویِ ناشی از شکنندگی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا