• دوشنبه 14 آذر 1401 :: 01:55

رنگ درمانی یا کروموتراپی یکی از روش های علمی است که با استفاده از رنگ ها بسیاری از بیماری های روحی و روانی را درمان می کنند.

توت فرنگی

تاثیر رنگ ها بر سلامت روح و روان

رنگ درمانی یکی از راهکارهای مراقبتی در طب مدرن به شمار میرود به طور مثال رنگ آبی برای تسکین التهاب و درد کاربرد دارد. رنگ درمانی یک شیوه مهم درمانی در سلامتی روان است. در زندگی همه ما رنگ هایی در اطرافمان قرار دارند که به راحتی میتوانیم با ترکیب رنگی مناسب در پیرامون خود بستری امن برای سلامتی جسمی و روحی خود تامین نماییم. در این بخش از سلامت نمناک به تاثیر رنگ ها و رنگ درمانی در سلامت روان می پردازیم.

رنگ درمانی

افزایش سلامتی و تغییر خلق و خو با استفاده از رنگ ها

بسیاری از ما برای درمان و به دست آوردن انرژی خودمان نیازمند کمک رنگ ها هستیم تا بتوانیم انرژی مان را متعادل کنیم و سلامتی مان را به دست آوریم. نمونه هایی از اعجاز رنگ ها شامل درمان و آرامش، شکوفا کردن خلاقیت، تغییر در خلق وخو، سبک شدن روح و جسم، کمک به تغییر دادن گرایشات و تمایلاتی که مانع پیشرفت شما ست ، هستند.

فشار خون

شما به وسیله متدهای آسان رنگ درمانی می توانید از ارتعاش انرژیک و خصوصیات درمانی رنگ ها سود ببرید و تجسم فکری برای رنگ ها داشته باشید و یاد بگیرید چگونه به آن ها بیندیشید، از آن ها چطور استفاده کنید و تعادل را به بدنتان برگردانید.

از رنگ درمانی در مراقبت های پزشکی مدرن نیز استفاده می شود به اینصورت که برای تسکین دادن التهاب و درد مفاصل و کاهش فشار خون بالا ، جلوگیری از آسیب های مغزی یا مرگ در اثر تکامل نیافتن کبد در کودکان نارس از رنگ آبی استفاده می شود. برای درمان گردش خونی کند و میگرن نیز از رنگ قرمز استفاده می شود.

درمان بیماری های با استفاده از رنگ ها

ویژگی رنگ ها
همه افراد برای سلامتی نیازمند دریافت طیفی از انرژی هستند که می توانند این انرژی را از رنگ ها بگیرند زیرا هر کدام از رنگ ها انرژی خاصی دارند و در طیفی خاص ارتعاش دارد و این ارتعاشات با ارتعاشات داخل بدن ماتطابق برقرار می کنند.

بیمارستان

رنگ های آبی، نیلی، ارغوانی رنگ هایی آرامش بخش هستند اما رنگ های قرمز و نارنجی و زرد انرژی ما را افزایش می دهند و موجب شادی و سر زندگی می شوند. حالات مختلف بدنی، روحی و احساسی ما هر یک به رنگ های متفاوت پاسخ می دهند.

رنگ و خلق و خو

رنگ ها بر روی روی تغییر خلق و خو و گرایش های ما تاثیر دارند .
برای افزایش خلاقیت از رنگ نارنجی می توان استفاده نمود.
برای غلبه بر مشکل بی حوصلگی در رانندگی از رنگ فیروزه ای استفاده کنید.
از رنگ آبی برای از بین بردن خشم استفاده کنید.

تاثیر رنگ درمانی بر رفتار و روحیات انسان

تنفس رنگی

همانگونه که تنفس سبب اکسیژن رسانی به بدن و دفع سموم می شود، شما می توانید با استفاده از تصورتان با رنگ ها تنفس کنید.

احساس تطهیر و پاکیزگی و تعادل با تنفس در نور سبز امکان پذیر است.
تقویت سیستم ایمنی و کاهش التهاب با رنگ فیروزه ای امکان پذیر است.

نور رنگی

استفاده از نورهای رنگی راهی نیرومند و تاثیرگذار برای تصحیح بی تعادلی در بدن انسان است. با دقت و تمرکز به رنگ ها خیره شوید و به منطقه ای از بدن که دچار مشکل شده فکر کنید. می توانید با استفاده از لامپ رنگی تجهیزات مورد نیاز را ، چراغ قوه و جعبه رنگی با هزینه کم تهیه کنید.

رنگ درمانی با استفاده از لامپ های رنگی

از یک رنگ یا مخلوطی از رنگ ها برای تغذیه استفاده کنید .
برای افزایش آرامش تغذیه مواد غذایی زرشکی رنگ مانند انگور، زغال اخته، لبوداشته باشید.
تصفیه و پاکسازی بدن غذاهای سفید رنگ مانند گل کلم، پیاز، قارچ بخورید.
شما می توانید نوشیدنی هایی با رنگ های متفاوت با استفاده از میوه ها و سبزی های رنگی بسازید.

رنگ و خانه شما

استفاده از رنگ ها در محیط خانه تنها سبب زیبایی و لذت بردن از آنها نمی شود بلکه استفاده از رنگ ها برای درمان نیز مفید است. لمس رنگ ها احساس ناراحتی، افسردگی را از بین می برد و به هیجان زدگی کمک می کند. رنگ های به صورت متحد، در محیط زندگی تعادل و هارمونی ایجاد می کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا