• یکشنبه 21 آذر 1400 :: 02:58

نماینده خلخال و کوثر با اشاره به اینکه مدیران بورسی خرابکاری کردند چرا من نماینده پاسخگو باشم، گفت: باید مدیران و مسئولان بورسی را مورد بازخواست قرار دهیم.

 خرابکاری بورس

دیدگاه: مشکل اصلی بورس و بازار سرمایه وجود مدیران ناکارآمد و نالایقی است


سید غنی نظری خانقاه، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه سرمایه سهامداران در بازار از بین رفته، از دست رفتن اعتماد و رضایت مردم در این حوزه خیلی امر جدید و عجیب و غریبی نیست که توضیحات زیادی نیاز داشته باشد.

نظری درمورد روند بازار سرمایه ادامه داد: در خصوص وضعیت بازار باید راهکار‌های مدیران و مسئولان بورسی را مورد بازخواست قرار دهیم چراکه آنان در روند و نوسانات بازارسرمایه تاثیر بسزایی دارند. در واقع اگر مسئولین مربوطه لیاقت جایگاه خود را داشتند این مشکلات و آسیب‌های ایجاد شده در جامعه بوجود نمی‌آمد.

وی افزود: ورود مردم و سرمایه‌گذاران با تبلیغات دولت به بازار سرمایه افزایش پیدا کرد و سهامداران با اعتماد به دولت سرمایه خود را به بورس آوردند. اگر سرمایه مردم در این حوزه حمایت و حفظ می شد دیگر شاهد مشکلات جامعه و فشار‌های اقتصادی نبودیم.

نماینده مردم اردبیل در خانه ملت درخصوص راهکار‌های جبران کسری بودجه ایده ای ارائه نکرد و پاسخ گویی آنرا به گردن مدیران بورسی انداخت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مشکل اصلی بورس و بازار سرمایه وجود مدیران ناکارآمد و نالایقی است که به‌صورت مداوم همچنان بدون ارزشیابی استاندارد به سمت رسیده و صیانت از حقوق مردم که روزی شعارشان بود را از یاد برده‌اند.

نظری بیان کرد: در جلسه چند روز پیش مجلس در حضور وزیر اقتصاد در این خصوص تذکراتی داده شد تا در راهکار‌هایی برای بهبود وضعیت مطرح و اجرا شود. همچنین در راستای خرابکاری مدیران بورسی قرار نیست که من نماینده مجلس پاسخگوی وضعیت بد بازار باشم.

منبع : بورس نیوز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا