• پنج‌شنبه 28 شهریور 1398 :: 10:00

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشت‌ اینستاگرامی خود از اختصاص ١ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های پیشران اقتصاد خبر داد.

کارخانه تولیدی

 

به گزارش اعتبارنوین، عبدالناصر همتی در این یادداشت درباره اختصاص تسهیلات به پیشران‌های اقتصادی نوشت:

بخش غیر نفتی در سه ماهه اول امسال ۴ / درصد رشد داشته است

گزارش اخیر بانک مرکزی حاکی از بازگشت رشد به بخش غیر نفتی اقتصاد کشور است. در سه ماه اول سال ۹۸، بخش غیر نفتی که بخش مولد اقتصاد است حدود ۴ / درصد نسبت به مدت مشابه ۹۷ رشد داشته است. هرچند این رشد کمتر از توان بالقوه است ولی، با توجه به رشد منفی سه فصل قبل از آن و در کنار شروع کاهش تورم، امیدوار کننده است.

 

کارگر صنعت تولیدی

 

این مهم در سایه بازگشت آرامش و ثبات نسبی بازار ارز و تخیله اثرات شوک‌های خارجی ناشی از تحریم و فشار حداکثری، تحقق یافته است. برای تقویت این رشد در فصول آینده و رونق بخشهای مولد، نظام بانکی خودش را متعهد به کمک در تامین نیازهای نقدینگی بنگاهها می‌داند.

100میلیارد تومان تسهیلات به بخشهای پیشران اختصاص می یابد

در این خصوص در جلسه‌ای با حضور معاون اول محترم رییس جمهور، وزرای بخشی تولید و برخی مدیران عامل بانکها، توافق شد که بانکهای کشور برای نیمه باقیمانده سال، حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای بخشهای پیشران اختصاص دهند.

 

کارگر صنعت تولیدی

 

فعالان اقتصادی و مردم عزیز مطمئن باشند اولویت اصلی کشور ، احیای تولید و اشتغال است و لذا همکارانم در نظام بانکی، علیرغم دشواریهای ناشی از تحریم‌های بی‌سابقه، مانند سابق و با تمام توان خود در کنار آنها و در خدمت رشد و تعالی کشور خواهند بود.


بخش غیرنفتی کشور رشد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *