• چهارشنبه 15 آبان 1398 :: 03:23

قیمت‌گذاری سگ ها از ۳۰۰ هزار تومان تا ۵۰ و حتی در برخی مواقع ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

سگ

سگ‌های تزئینی تِریِر و یا سگ‌های نگهبان همچون دوبرمن، ژرمن شیپرد، هاسکی، باکسر و … هر یک به فراخور شرایطی که از آن برخوردار هستند نرخ متفاوتی دارند.

فرهاد اکبریان، یکی از فعالان عرضه خرید و فروش سگ‌های به اصطلاح نژاد دار، در تشریح وضعیت حاکم بر این حوزه فعالیتی از حیث مالی و اقتصادی بیان کرد: قیمت‌گذاری سگ ها، بر پایه نژاد، اندازه، سن و توان باروری آنها (در سگ‌های ماده) انجام می‌پذیرد.

وی افزود: در کلیت امر قیمت‌گذاری سگ‌ها از ۳۰۰ هزار تومان تا ۵۰ و حتی در برخی مواقع ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد که به اصطلاح فروشندگان و فعالان این عرصه، بسته به توان مالی خریدار و طالب بودن آنها به نژادی خاص، متفاوت است.

سگ

 

 هزینه‌هایبرای نگهداری سگ

گردش مالی این بازار، صرفا به خرید و فروش سگ خلاصه نمی‌شود، بلکه غذایی که به سگ داده می‌شود، داروهای تقویتی و حتی اسباب بازی‌هایی که برای آنها تولید شده، قیمت‌های متفاوتی دارد.

اکبریان (فعال در عرصه خرید و فروش سگ) در ادامه بیان کرد: نوع رفتار صاحب سگ با آن، در میزان هزینه نگهداری بسیار موثر و تعیین‌کننده است و به تبع برخی سگ را به گونه‌ای تربیت می‌کنند که از خوراکی‌های معمولی و حتی نان به عنوان تغذیه استفاده می‌کنند و برخی دیگر سگ را به گونه‌ای ترییت می‌کنند که سیرکردن آن، منوط به صرف هزینه‌های سنگینی برای خرید طعام خاص برای آنها خواهد بود.

 

سگ و گربه

 

وی افزود: به عنوان مثال، برخی سگ‌ها برای بازی و سرگرمی صرفا به یک توپ معمولی بسنده می‌کنند، اما برخی از سگ‌های دیگر به نحوی تربیت شده‌اند که پر کردن اوقات آنها صرفا با صرف هزینه‌های سنگین در خریداری اساب بازی‌های خاص مُیَسَر خواهد شد.

 

سگ

 

این فعال در حوزه خرید و فروش سگ در ادامه بیان کرد: برخی که از توان مالی بالایی برخوردارند به خرید داروهای تقویتیِ مُکَمِل روی می‌آورند و برخی در تمامی دوران عمر سگ، از تزریق یک آمپول تقویتی نیز اجتناب می‌کنند، اما نگهداری اصولی از سگ و گربه مستلزم تامین هزینه‌های اولیه و ضروری همچون واکسن است که در صورت عدم استفاده از آن، جان سگ یا گربه و حتی صاحب آن و افرادی که در یک خانواده با آن در تماس هستند به مخاطره می‌افتد.

 

سگدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا