• یکشنبه 08 دی 1398 :: 04:56

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دولت در بودجه سال ۹۹ فروش ۱۰۰ هزار میلیارد اوراق خزانه را پیش‌بینی کرده گفت: این رقم در سال ۱۴۰۰ با سودش حدود ۱۱۸ هزار میلیارد تومان است.

مالیات

 

محمود بهمنی با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال 99 کل کشور از سوی دولت به مجلس، گفت: در بودجه سال 99 نکته قابل توجه این است که دولت 15 درصد افزایش حقوق برای کارمندان و کارگران را لحاظ کرده است که این رقم با توجه به تورم مناسب نیست و رقم تورم بیش از این 15 درصد است.

وی با بیان اینکه دولت اوراق خزانه را در بودجه سال99، 100 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرده است، ادامه داد: از بابت فروش این اوراق قرار است 35 هزار میلیارد تومان به وزارت نفت و 10 هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش اختصاص داده شود، این 100 هزار میلیارد تومان عدد بالای است که دولت را مقروض می‌کند و در سال 1400 این رقم با سودش حدود 118 هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت آینده باقی خواهد گذاشت.

 

مالیات

 

نماینده مردم طالقان در مجلس با بیان اینکه دولت در بودجه سال 99 درباره مالیات‌ها پیش‌بینی کرده افرادی که زیر 3 میلیون و 600 هزار تومان در ماه حقوق دریافت می‌کنند از مالیات معاف باشند، اضافه کرد: دولت پیش بینی کرده افرادی که بیش از این رقم دریافتی دارند به صورت پلکانی مالیات پرداخت کنند.

به طور نمونه افرادی که یک‌ونیم برابر این رقم را دریافت می‌کنند 10 درصد و افرادی که بالای 20 میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند 35 درصد مالیات پرداخت کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره اقدامات دولت برای جلوگیری از فرار مالیاتی در بودجه سال 99 اظهار داشت:در این زمینه اقداماتی انجام شده البته به اعتقاد بنده اگر دولت بتواند سازوکارهای ایجاد کند که فرار مالیاتی‌ها کاهش پیدا کند می‌تواند بخش اعظمی از بودجه سنواتی خود را تامین کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا