• جمعه 20 دی 1398 :: 07:18

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشور، گفت: برخی از شرکت های هوایی که بنا به ملاحظاتی برخی از پروازهای خود را از مسیر هوایی ایران لغو کرده بودند، پروازهای خود را در مسیر هوایی کشورمان از سر گرفتند.

هواپیما فرودگاه

 

مرتضی دهقان در خصوص ترافیک هوایی و انجام پروزاهای داخلی و بین المللی از مرزهای هوایی ایران، اعلام کرد: با توجه به زیرساخت های خوبی که از سالیان گذشته در کنترل فضای کشور ایجاد شده و توسعه پیدا کرده است، همچنین ایجاد مسیرهای موازی و یک طرفه ای که فرآیند پرواز را در فضای کشور تسهیل می کند، وضعیت جاری هوایی ایران یک وضعیت نرمالی است.

وی ادامه داد: شرکت‌های هواپیمایی بین‌المللی از انجام پرواز در فضای جمهوری اسلامی ایران استقبال می کنند، چراکه این مسیر یک مسیری است که کوتاهترین مسیر برای آن کشورها به شمار می رود. در عین حال، از نظر اقتصادی نیز با توجه به اینکه سوخت کمتری مصرف و زمان کمتری را صرف سفر می کنند به نفع شان است که از این مسیر عبور کنند.

 

هواپیما

 

دهقان تصریح کرد: در فضای هوایی ایران سالیان طولانی است که اقدامات فراوان و هماهنگی های مناسبی انجام گرفته است. در حال حاضر، فضای امنی در مسیر هوایی کشورمان حاکم است که بهترین مسیر برای پروازهای عبوری برای منطقه است.

وی در پاسخ به این پرسش که بعد از حادثه بویینگ ۷۳۷ در فضای کشور، آیا کشور و یا شرکتی پرواز خود را از این مسیر کنسل کرده است یا خیر؟، گفت: در دنیا نیز مرسوم است که شرکت‌های هواپیمایی بعد از سانحه و حوادثی که رخ می دهد ارزیابی می کنند و شاید پروازهایی را در ساعات اولیه کنسل کنند. اما با بازگشت به شرایط عادی، پروازها از سر گرفته می شود.

معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشور افزود: برخی از شرکت های هواپیمایی که بنا به ملاحظاتی بعضی از پروازهای خود را به صورت موقت کنسل کرده بودند پروازهای خود را از آسمان ایران مجددا برقرار کرده اند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا