• یکشنبه 22 دی 1398 :: 08:12

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اردبیل گفت: درحال حاضر تمام مناطق شهر اردبیل به زیرساخت‌های مورد نیاز برای استفاده از فیبر نوری تجهیز شده اند و با توجه به هزینه‌های بالای فیبر نوری باید درخواست‌های مردمی در مناطق به حد نصاب برسد.

فیبر نوری

 

بهمن اسماعیل‌زاده اظهار داشت: اینترنت فیبر نوری سریع‌ترین تکنولوژی ارائه اینترنت پرسرعت است، در این تکنولوژی جریان داده بر اساس نور بوده و بنابراین قابلیت حجم انبوهی از داده‎ها را دارد.

وی با اشاره به اینترنت فیبر نوری اتانوما در اردبیل افزود: بحث توسعه‌ای بر حسب درخواست‌های مردمی انجام و سپس تجهیزات مورد نیاز برای استفاده از خدمات فیبر نوری در محل مورد نظر نصب می‌شود و با توجه به هزینه‌های بالای فیبرنوری باید درخواست‌های مردمی در مناطق به حد نصاب برسد.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان اردبیل بیان کرد: هزینه دریافتی از متقاضیان بهره‌مندی از فیبرنوری نیز به پهنای باند درخواستی مشترکین وابسته بوده و از ۵۰ هزار تومان تا ۱۵۰ هزار تومان متغیر است و حداقل باید ۳۲ مورد درخواست موردی در هر منطقه از شهر اردبیل برای اتصال به شبکه فیبرنوری انجام شود تا شرکت مخابرات نیز اقدام به فعال سازی فیبر نوری در محدوده مورد نظر نماید.

اسماعیل زاده تصریح کرد: زیرساخت‌های اصلی و اولیه در خصوص توسعه خطوط فیبر نوری در استان اردبیل ایجاد شده و در حال حاضر در تمام مناطق شهر اردبیل تجهیزات و زیرساخت‌های مورد نیاز برای استفاده از فیبرنوری موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *