• شنبه 28 دی 1398 :: 12:21

استاندار اردبیل با اشاره به افزایش اعتبارات عمرانی استان اردبیل گفت: طرح‌های مختلف عمرانی در اردبیل در حال اجراء و بهره‌برداری است.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام‌جو در نشست با مدیران دستگاه‌های اجرایی که در استانداری اردبیل انجام شد با اشاره به افزایش اعتبارات عمرانی استان، اظهار کرد: اعتبارات استانی حدود ۲۵۰ میلیارد تومان و اعتبارات ملی هم نزدیک ۴۵۰ میلیارد تومان بوده که به‌طور معمول۶۰درصد آن جذب وتخصیص یافته است.

وی حضور مدیران بانک‌ها در اردبیل را نقطه عطفی در توسعه استان دانست و گفت: تسهیلات بانکی در مرداد ماه کلید خورد که نزدیک به ۹هزار و۶۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب شد و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز از محل صندق کار آفرین شکوفایی مجدداً اضافه شد.

استاندار اردبیل ادامه داد: علاوه بر این ۷۵۰میلیارد تومان حداقل تسهیلات مصوبی است که از این میزان ۱۵ درصد پرداخت و ۳۰درصد از کل اعتبارات مصوب شده است. با برگزاری جلساتی که برای پیگیری مصوبات سفر خواهیم داشت برای جذب صد درصدی اعتبارات این سفر تلاش می‌‌کنیم.

روند اجرایی پروژه‌ها برای تمام دستگاه‌های اجرایی را رصد خواهیم کرد

وی با اشاره به اینکه روند جذب تسهیلات برای بانک‌ها و روند اجرایی پروژه‌ها برای تمام دستگاه‌های اجرایی را رصد خواهیم کرد گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل برای چند پروژه بسیار حیاتی و اساسی استان مصوبه اخذ شده که امیدواریم وزارت‌خانه‌ها همکاری کنند.

 

پروژه عمرانی

 

بهنام‌جو ادامه داد: تامین زیرساخت لازم برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک بین ایران و آذربایجان یکی دیگر از مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل است.

استاندار اردبیل به تامین اعتبار پروژه سد گیوی نیز اشاره کرد و گفت: پیمانکار اجرای پایاب سد گیوی تا پایان دهه فجر امسال مشخص می‌شود که حدود ۲۲۰میلیارد تومان نیز به این پروژه اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به تامین اعتبار لازم برای تکمیل پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل که در حال حاضر تنها ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، تصریح کرد: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری، شبکه فاضلاب شهر نمین تامین اعتبار شد و برای پایاب سد سبلان نزدیک به ۸۰۰میلیارد تومان و نیز برای بیمارستان اردبیل و پروژه‌های دیگر نیز اعتبار خوبی اختصاص یافت.

استاندار اردبیل به مساله راه‌های مواصلاتی استان نیز اشاره کرد و گفت: در بحث جاده‌ها‌ی استان نهضت بسیار خوبی شروع شده به‌طوری‌که در سفر رییس جمهور نزدیک ۵۰ کیلومتر جاده چهار خطه افتتاح و اجرای ۱۴۱ کیلومتر نیز تا ۱۴۰۰ تامین اعتبار شد.

 

پروژه عمرانی

 

سالانه 50کیلومتر به بزرگراه‌های استان افزوده می‌شود

وی تصریح کرد: با این شیوه که شروع شده حداقل هر سال ۵۰ کیلومتر به میزان بزرگراه‌های استان اردبیل افزوده می‌شود.

بهنام‌جو ادامه داد: هم محور پارس آباد به سمت مشگین شهر، هم به سمت بیله سوار و نیز از سمت بیله سوار به گرمی که پیمانکار آن مشخص شده و عملیات اجرایی این پروژه‌ها در آینده‌ای نزدیک شروع می‌شود.

استاندار همچنین به چهار خطه کردن نمین به سمت آستارا و احداث تونل دوم اشاره کرد و اظهار داشت: این مسیر نیز که در حوزه استحفاظی استان اردبیل قرار دارد به مسافت۲.۵ کیلومتر تونل دوم ایجاد خواهد شد که سخت‌ترین کار این مسیر است و پیمانکار آن نیز انتخاب شده و عملیات اجرایی آن نیز تا پایان سال‌جاری شروع می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا