• پنج‌شنبه 06 بهمن 1401 :: 04:50

گزارش هواشناسی از وضعیت جوی هوا در روزهای آینده

وضعیت جوی هوا در روزهای آینده

پیش بینی هوا در روزهای آینده


پیرو پیش آگاهی ها الگوی بندالی برای پهنهء پهناوری از فلات ایران تثبیت شده و در روزهای آغازین فعالیت خود که‌ برابر با چهار چهار زمستان است با به راه انداختن موج پردامنهء برف و بوران غوغا میکند.

نقشهء تراز میانی نشانگر حرکت بسیار آهستهء یک چرخند کمفشار هست. زبانهء این سیستم از حوالی شامگاه ۸ بهمن از فراز ترکیه به مرز شمالغرب ایران میرسد و انتظار میرود به علت ماهیت بلاکینگ برای روزهای متوالی بر فراز منطقه فعال باشد.
وضعیت جو غرب خزر و شمالغرب از عصر جمعه ۷ بهمن با ظهور رشته ابرهای سیروس و سیرواستراتوس در آسمان و وزش تندبادهای جنوبی تا غربی و از شنبه با آغاز باران و برف دگرگون میشود.یکشنبه سیستم در تمام غرب و شمالغرب گسترش یافته و زبانهء آن به غرب خزر میرسد.

بارش در اغلب نقاط جلگه های مغان و گیلان به شکل باران و در ارتفاعات بالای ۵۰۰ متر به صورت برف انتظار میرود. احتمال ریزش باران در ساعات ابتدایی فعالیت سیستم در نقاط مستعد شمالغرب ازجمله دشت اردبیل هست ولی با نفوذ جریان شمالی از یکشنبه به برف تبدیل میشود.

هرچند براساس الگوهای کنونی بیشترین اثر بارشی سیستم برای پهنهء جنوبی شمالغرب و مناطقی چون کردستان و زنجان است ولی به نظر میرسد باتوجه به تقویت جریان شمالشرقی بر فراز خزر به خصوص از حوالی ۱۰ بهمن شاهد شدت ناپایداریها در نقاطی چون اردبیل باشیم.

ساکنان شمالغرب که به خاطر کمبود برف نگران بودند از اوایل هفتهء آینده روزهای پربرف ، کولاک با برودت زیاد در پیش دارند.باتوجه به احتمال بروز وضعیت حدی جوی منتظر پیش بینیهای تازه میمانیم.


 

وضعیت جوی هوا در روزهای آینده

وضعیت جوی هوا در روزهای آیندهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا