• شنبه 16 فروردین 1399 :: 09:00

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل از اختصاص یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح ها و واحدهای اقتصادی استان اردبیل خبر داد.

کارخانه شیر

 

ارژنگ عزیزی با حضور در برنامه تلویزیونی شبکه سبلان اردبیل گفت: شناسایی و حمایت از واحدهای تولیدی و اقتصادی که برای افزایش تولید و اشتغال آمادگی داشته باشند، اولویت جهش تولید در استان است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: کمک به حفظ تولید و اشتغال واحدهای موجود و پیشگیری از ایجاد هرگونه وقفه در فعالیت آنها و حمایت از شکل گیری زنجیره های تولید و خوشه های صنعتی و کسب و کار در بخش های مختلف اقتصادی از جمله اقدامات برنامه ریزی شده در سال جاری است.

وی از پیگیری تعهدات ۱۶ بانک عامل استان برای تامین مبلغ ۹ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان خبر داد و افزود: این اعتبار برای تامین نقدینگی مورد نیاز طرح ها و واحدهای اقتصادی استان مصوب شده است.

 

کارخانه تولیدی

 

عزیزی اظهار کرد: در سال گذشته ۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از این میزان به بانک ها معرفی شده که ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تصویب و یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان نیز پرداخت شده است.

وی ادامه داد : مابقی تعهدات بانک ها برای تامین سرمایه مورد نیاز واحد ها نیز در سال جاری پیگیری و پرداخت می شود.

عزیزی گفت: تشکیل نهادهای تامین کننده و توسعه گر، الگوی پیشنهادی برای جهش تولید در سالجاری در استان است.

وی بیان کرد: این نهادها، مواد اولیه را با قیمت ارزانتر (به دلیل تقاضای بزرگتر) خریداری کرده و در اختیار بنگاه تولیدی می گذارند؛ سپس محصول تولیدی را با استاندارد مدنظر در بازار به فروش می رسانند.

 

اشتغال در کارخانه یخچال

 

مشکلات حوزه تولید باید در گام اول ریشه یابی شود

معاون استاندار اردبیل با بیان اینکه مشکلات حوزه تولید باید در گام اول ریشه یابی شود، افزود: صرفا با پول، جهش تولید محقق نمی شود.

وی اظهار کرد: در کنار خرید مواد اولیه با قیمت ارزان و متناسب، بازاریابی و فروش محصول در بازار بسیار مهم است.

عزیزی یکپارچه ‏سازی و بسیج ظرفیت‏ها و توانمندی‏ها، تقویت توانمندی‏های فنی و مهندسی و تمرکز بر خلق فرصت‏های جدید را مهم ترین مراحل برنامه اجرایی جهش تولید در استان عنوان کرد.

 

کارگر کارخانه خودرو

 

وی بکارگیری استعدادها و ایده‌های جوانان خلاق و پرانگیزه در تمامی بخش‌های اقتصادی و مدیریتی در جهت تحقق جهش تولید را ضروری دانست.

عزیزی اظهار کرد: حمایت گسترده از کلیه پارک‌های علم و فناوری، استارت آپ ها، شرکت‌های کوچک و متوسط، نقش دادن به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور و تهییج آن‌ها برای ورود سازنده‌تر و کارآمدتر، کاهش بروکراسی‌ اداری و قوانین مبهم دست و پا گیر و بهبود فضای کسب و کار از جمله الزامات جهش تولید است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: تولید، موتور محرکه اقتصاد تمام کشورهای موفق و پیشرو در جهان است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا