• سه‌شنبه 06 خرداد 1399 :: 11:09

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل از راه‌اندازی هفت نیروگاه خورشیدی در روستاهای استان اردبیل خبر داد و گفت: طرح جهاد روشنایی در جهت کمک به خانوارهای نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) اجراء شده است.

دکل برق

 

حسین قدیمی از راه‌اندازی هفت نیروگاه خورشیدی در استان اردبیل خبر داد و اظهار کرد: راه‌اندازی این نیروگاه‌های خورشیدی در روستاهای استان با هدف بهبود اشتغال و درآمدزایی مدد جویان کمیته امداد امام خمینی (ره) صورت گرفته است.

وی به راه‌اندازی هفت نیروگاه خورشیدی در روستاهای کرندق، نیلق و گنجگاه شهرستان کوثر اشاره کرد و گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل ضمن استقبال از احداث نیروگاه‌های خانگی خرید تضمینی ۲۰ ساله با مبلغ بسیار مناسب را به ازای هر کیلووات درنظر گرفته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اردبیل افزود: با توجه به تولید ۸۰۰۰ کیلووات تولید انرژی در سال توسط این نیروگاه‌ها، هر نیروگاه‌ کوچک روستایی درآمدی در حدود ۱۰۰ میلیون ریال در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اردبیل یکی از استان‌های مستعد در احداث نیروگاهای خورشیدی و استفاده از انرژی‌های نو تجدیدپذیر است، بیان کرد: با توجه به هماهنگی‌های به‌عمل آمده در این زمینه تا پایان سال جاری اقدامات بیشتری در راستای ایجاد درآمد پایدار برای خانواده‌های کم درآمد انجام می‌شود.

قدیمی گفت: اجرای این طرح‌ها با مشارکت سه جانبه شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل به عنوان خریدار، بانک کارآفرین به عنوان حامی مالی و گروه‌های جهادی تخصصی سازمان بسیج مهندسان صنعتی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در راستای عملیاتی نمودن طرح جهاد روشنایی و کمک به خانوارهای نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) اجرا شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا