• چهارشنبه 28 خرداد 1399 :: 07:58

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان اردبیل گفت: در سالجاری و در قالب ۳۰ برنامه و طرح عملیاتی تلاش می‌کنیم تا ۱۰ هزار نفر از ساکنان استان اردبیل را تحت پوشش بیمه روستائیان و عشایر ببریم.

بیمه

 

رضا عبداللهی اظهار کرد: در حال حاضر ۵۶ هزار نفر در استان اردبیل عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند که همچنان این روند ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: جامعه هدف ما ۱۸۱ هزار نفر است که ما تاکنون توانسته‌ایم ۵۶ هزار نفر از آنها را تحت پوشش قرار دهیم که ضریب نفوذ بیمه در کشور ۱۹ و در استان اردبیل ۳۱ درصد است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان اردبیل با بیان اینکه ۱۲ درصد از متوسط کشوری در این زمینه جلوتر هستیم، گفت: با تعاملی که با فرمانداران، بخشداران، دهیاری‌ها و تمام دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها داریم سعی می‌کنیم تا روستانشینان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه روستایی و عشایری ببریم.

عبداللهی سهمیه تکلیفی امسال را ۵ هزار و ۴۴۰ نفر اعلام کرد و افزود: با پشتیبانی و حمایت استاندار اردبیل و سایر مسئولان و همراهی خود روستانشینان و جامعه عشایری تلاش‌مان بر است تا در قالب ۳۰ برنامه و طرح عملیاتی ۱۰ هزار نفر را تحت پوشش صندوق ببریم.

وی بیان کرد: از سال ۸۳ و در قالب نظام جامع رفاه تامین اجتماعی صندوق فعالیت خود را شروع کرده و ما امروز در حالی پانزدهمین سالگرد تاسیس صندوق را گرامی می‌داریم که به عنوان حامی و پشتیبان جامعه شریف روستایی، عشایری و کشاورزان حمایت‌های خود را انجام می‌دهیم.

۳۰۵۰ نفر از مزایای صندوق استفاده می‌کنند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در قالب این صندوق سعی بر این است تا فاصله بین شهر و روستا و توزیع ثروت انجام شده و فقر به حداقل برسد، اظهار کرد: علاوه بر جامعه روستائی و عشایری کشاورزان غیرساکن و همچنین ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، فعالان صنایع دستی و زنبورداران می‌توانند از مزایای صندوق استفاده کنند.

عبداللهی خاطرنشان کرد: غیر از شهرهای اردبیل، پارس‌آباد، مشگین‌شهر، خلخال و گرمی سایر شهروندان استان می‌توانند از مزایای صندوق که شامل بازنشستگی، از کارافتادگی و فوتی است، استفاده کنند.

وی ادامه داد: افراد با ۶۵ سال سن و ۱۵ سال سابقه از مزایای بازنشستگی بهره‌مند شده و حتی برای از کارافتادگان و خانواده‌ها و افراد تحت تکفل فوتی‌ها نیز می‌توانند از مزایای صندوق و پرداختی ماهانه آن استفاده کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان اردبیل گفت: بیمه روستائیان و عشایر یک بیمه اجتماعی است و به هیچ وجه تجاری محسوب نمی‌شود و براساس آخرین آمارها در سال گذشته ۱۸۱ هزار نفر در استان عضو هیچ صندوقی نیستند که افراد واجد شرایط می‌توانند از مزایای صندوق به غیر از بیمه درمانی استفاده کنند.

عبداللهی تصریح کرد: در حال حاضر ۳ هزار و ۵۰ نفر در استان از مزایای بازنشستگی، فوتی و از کارافتادگی استفاده می‌کنند و در سالجاری حداقل پرداختی بیمه شدگان ۳۳۰ هزار تومان و حداکثر ۸۴۰ هزار تومان است که دو برابر آن را نیز دولت پرداخت کرده تا بعد از ۳۰ سال از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی و یا فوتی بهره‌مند شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا