• شنبه 17 اردیبهشت 1401 :: 12:33

احساس رضایت و خوشحالی در محیط کار، یکی از آرزوهای تمام کارمندان است.

6 عادت کارمندان خوشحال

درست است که شرایط محیط کاری، رفتارهای مدیران و همکاران تاثیر زیادی بر تجربه این احساس دارد، اما یک سری عادت‌ها، احساس خوشحالی و رضایت در محیط کاری را برای شما به ارمغان خواهد آورد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1- منتظر تقدیر و تشکر نیستند

افرادی که خوشحال‌تر هستند باور دارند که باید هرآن چه از دستشان بر می‌آید انجام دهند و فرقی ندارد که به خاطر آن کار از آن‌ها تقدیر به عمل بیاید یا خیر؟ آن‌ها با این کار، احساس بهتری به خود پیدا می‌کنند. خوب کار کردن به این گروه از افراد شخصیت می‌دهد و باعث شکل‌گیری عادات کاری خوبی در آن ها می‌شود که در آینده به کارشان می‌آید.

2-بر شرایط منفی غلبه می‌کنند

افرادی که اهداف روشنی دارند و برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنند قادرند که به ورای مشکلات و ناراحتی‌های روزانه‌ خود در محیط کاری بنگرند. آن‌ها می‌دانند که این مصائب موقتی هستند و می‌توانند فراتر از آن را ببینند. زمانی که امور به خوبی پیش نمی‌رود، این افراد به جای تمرکز روی شرایط منفی به وجود آمده در کار، تمام حواس خود را روی اهداف‌شان می‌گذارند.

3-درگیر حاشیه‌ها نمی‌شوند

افرادی که خوشحال‌ترند، از درگیر شدن در مسائل و مشکلاتی که به آن‌ها مرتبط نمی‌شود و فراتر از حوزه‌ مسئولیت‌هایشان است خودداری می‌کنند و اغلب توجه و انرژی‌های خود را روی حوزه‌هایی معطوف می‌کنند که تحت کنترل‌شان است و به آن ها احساس رضایت می‌دهد.

4- مشتاق کمک به همکاران هستند

افرادی که در محیط کار به دیگران کمک می‌کنند نسبت به دیگران خوشحال‌ترند. درست است که کمک به دیگران می‌تواند منجر به ترفیع رتبه شود، با این همه، احساس رضایتی که پس از این کار به فرد دست می‌دهد، پیامدی است که شاید ارزش اش بیشتر از ترفیع جایگاه شغلی باشد.

5- شکرگزار لطف‌های همکاران هستند

افراد خوشحال زمانی که با لطف و کمک دیگران مواجه می شوند بلافاصله از آن ها تشکر می‌کنند. همین نگرش شکرگزار بودن، دیگران را به سمت انرژی مثبت این گروه جلب می‌کند و همکاران‌شان دوست دارند که با آ‌‌ن‌ها مراوده داشته باشند.

6- احساسات‌شان را مدیریت می‌کنند

افراد خوشحال دریافته‌اند که می‌توانند با لبخند زدن یا تفکر کردن درباره شرایط شاد، احساسات‌شان را تغییر دهند. این گروه از افراد همچنین قادرند که با فکر کردن درباره لحظات دلپذیر، شاد و جالب، حواس خود را از ناملایمات و مشکلات منحرف کنند. زمانی که شرایطی ناخوشایند برای این افراد پیش می‌آید، روی توانمندی‌های خود برای غلبه بر آن شرایط تمرکز و همچنان فضای روحی مثبتی را برای خود ایجاد می‌کنند.

مترجم : فرنگیس یاقوتی

کارمند شرکتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا