• شنبه 02 مهر 1401 :: 01:16

بورس در 5 روز گذشته رنگ و لعاب مختلفی به خود گرفت و فعالان بازار سهام مثل همیشه با امید به روند صعودی جاری معاملات خود آغاز کردند.

گزارش بورس در 5 روز گذشته

گزارش بورس در 5 روز گذشته


در این هفته کاری شاخص کل هم وزن با کاهش ۲.۲۸ درصد به تراز ۳۹۵ هزار ۶۷۸ واحد رسید و شاخص کل فرابورس نیز با کاهش ۱.۷۹ درصدی در ارتفاع ۱۸ هزار و ۳۹۷ واحدی قرار گرفت.

خروج ۸۷۸ میلیارد تومان پول افراد حقیقی از بازار ثبت شد

آقای کوروش آسایش گفت: در این هفته صنعت محصولات چرمی با کاهش ۷.۲۴ درصدی بیشترین کاهش را بین صنایع بورسی ثبت کرد بعد از آن نیز گروه وسایل ارتباطی با کاهش ۵.۷۹ درصدی در رتبه دوم قرار گرفت. بیشترین افزایش نیز برای صنعت ذغال سنگ با افزایش ۵.۰۹ درصدی بوده است، صنعت منسوجات با افزایش ۴.۰۴ درصدی در جایگاه بعدی قرار گرفت.

او می‌گوید: در این هفته میانگین سرانه خرید افراد حقیقی ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و میانگین سرانه فروش افراد حقیقی نیز ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بوده است.

در هفته قبل میانگین سرانه خرید افراد حقیقی ۲۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و میانگین سرانه فروش افراد حقیقی ۲۰ میلیون و ۴۰ هزار تومان بوده است.

آسایش می‌گوید: در این هفته بازار چهار روز فعال داشت که هر چهار روز شاهد خروج نقدینگی حقیقی‌ها بودیم. یکشنبه ۲۷۳ میلیارد تومان، دوشنبه ۱۹۷ میلیارد تومان، سه شنبه ۱۶۶ میلیارد تومان و در آخر چهارشنبه ۲۴۲ میلیارد تومان خروج نقدینگی افراد حقیقی از بازار ثبت شد. در مجموع ۸۷۸ میلیارد تومان خروج پول حقیقی از بازار داشته‌ایم.

مجموع ارزش معاملات به ۸ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان رسید!

او گفت: ارزش معاملات در این هفته روز یکشنبه دو هزار و ۱۹۶ میلیارد تومان، دوشنبه دو هزار و ۸۷ میلیارد تومان، سه‌شنبه دو هزار و ۳۶۲ میلیارد تومان و چهارشنبه دو هزار و ۱۳۳ میلیارد تومان بوده است که در مجموع ارزش معاملات ۸ هزار و ۷۷۸ میلیارد تومان ثبت شد.

ارزش معاملات خرد در هفته گذشته ۱۲ هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان بود.

این تحلیلگر بازار سرمایه می‌گوید: صندوق‌های با درآمد ثابت نیز یکشنبه ۱۸۶ میلیارد تومان، دوشنبه ۵۸ میلیارد تومان خروج پول و سه‌شنبه ۵ میلیارد و چهارشنبه ۱۴۳ میلیارد تومان ورود پول به این صندوق‌ها ثبت شده است.

خانم رباب وفایی تحلیگر بازار سرمایه گفت: تابستان بورس در کم رونقی و رکود، با ارزش معاملات پایین پایان یافت. فقط تک سهم‌های معدودی عملکرد بهتری داشتند (سهامی که به جریان نقدینگی کمتری نیاز دارند). همچنین رقابت بانک‌ها برای جذب سپرده و پیشنهاد نرخ‌های بالاتر سود، به صندوق‌های بادرآمد ثابت هم رسید.

او گفت: صدور مجوز صادرات برای شرکت‌های تولیدکننده ذغال سنگ، علاوه بر تاثیر مثبت در روند سودآوری، وابستگی آن‌ها در فروش به شرکت‌های داخلی با قیمت‌های دستوری را کاهش می‌دهد و این مورد نیز از جمله موارد اثرگذار بر روند بازار بود.


بورس

وضعیت بورس در 5 روز گذشتهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا