• سه‌شنبه 18 شهریور 1399 :: 11:20

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: نظام مهندسی ساختمان در طرح اقدام ملی مسکن و برای ساخت واحدهای مسکونی تا ۶۰ درصد در خدمات خود تخفیف ارائه می‌کند.

مسکن و ساختمان

 

میرمحمد سیدهاشمی در محل سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل گفت: نظام مهندسی ساختمان در طرح اقدام ملی مسکن و برای ساخت واحدهای مسکونی تا ۶۰ درصد در خدمات خود تخفیف ارائه می‌کند.

وی اظهار کرد: با تاکید استاندار اردبیل ما بیشترین تعامل و همکاری را با راه و شهرسازی استان اردبیل داریم تا اقدام ملی مسکن به سرعت شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل خاطرنشان کرد: نظام مهندسی در کنار شهرداری و مجموعه‌های همکار تلاش می‌کند تا به عملیاتی شدن طرح اقدام ملی مسکن کمک کند و افراد فاقد سرپناه از مزایای این طرح استفاده کنند.

 

مسکن

 

سیدهاشمی گفت: با پیگیری انجام شده قرار است سهمیه ویژه از طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شود تا مهندسانی که فاقد سرپناه هستند، صاحبخانه شوند.

وی بیان کرد: ۲۰۰ تا ۵۰۰ واحد از این واحدها برای مهندسان در نظر گرفته شده که خود نظام مهندسی متولی طراحی، نظارت و اجرای این پروژه‌ها هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با دعوت از مهندسان واجد شرایط برای ثبت نام در سامانه برای دریافت واحدهای مسکونی در قالب اقدام ملی مسکن گفت: تسهیلات ویژه برای اجرای این طرح پیش بینی شده و سعی خواهیم کرد تا مهندسان حایز شرایط را برای دریافت مسکن معرفی کنیم.

سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی در شهر گردشگری سرعین

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان اردبیل افزود: در جلسه مشترکی که رئیس سازمان نظام‌مهندسی با استاندار اردبیل داشتند توافق اولیه انجام شد تا با سفر قریب‌الوقوع مدیرعامل صندوق مشترک مقدمات سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی در شهر گردشگری سرعین فراهم آید.

سیدهاشمی بیان کرد: اجرای این پروژه مشارکتی علاوه بر فراهم کردن اشتغال مهندسان و افزایش توان سرمایه‌گذاری در استان بستری را فراهم می‌آورد تا جاذبه‌های گردشگری استان از طریق مهندسان به تمام نقاط کشور معرفی شود.

وی ادامه داد: این گام خیر برای استان اردبیل مفید و مؤثر خواهد بود و بازتاب خوبی را در سطح کشور و نظامات مهندسی ساختمان به همراه خواهد داشت.

سهم ویژه مهندسان از طرح اقدام ملی مسکن

رئیس سازمان نظام‌مهندسی ساختمان اردبیل ادامه داد: ۲ هزار واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی اجرا می‌شود که این کار را راه و شهرسازی، ستاد اجرایی فرمان امام و برخی شرکت‌های تعاونی اجرایی و عملیاتی خواهند کرد.

سیدهاشمی اضافه کرد: در جلسه شورای مسکن به استاندار اردبیل پیشنهاد کردیم تا خدمات فنی – مهندسی را در ساخت این واحدها به‌نظام مهندسی بسپارند و در کنار ارائه تخفیفات ویژه برای همشهریان جامعه مهندسان نیز از این طرح بی‌نصیب نشوند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد کردیم در قالب یک سایت مجزا ۵۰۰ واحد مسکونی نیز در قالب طرح اقدام ملی مسکن به نظام‌مهندسی اختصاص داده شود تا در کنار طراحی و نظارت بر سایر پروژه‌ها این مجموعه وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا