• پنج‌شنبه 19 مرداد 1402 :: 03:54

دستگاه بالابر شیشه خودرو از اجزا متعددی تشکیل شده که به پایین و بالا رفتن شیشه کمک می کند.

خرابی بالابر شیشه خودرو 

کلیک کنید: ♥ مطلبی بسیار مهم برای دارندگان خودرو 


اجزاء رگلاتور بالابر شیشه خودرو

تنظیم کننده پنجره معمولاً دارای بیش از دوجین جزء است که به آن کمک می‌کند تا در تمام بالا و پایین بردن پنجره‌ها به شکلی بسیار خاص به سمت بالا یا پایین حرکت کند.

همه این اجزا در دو مجموعه منحصر به فرد با هم کار می‌کنند که شامل تنظیم کننده پنجره سبک قیچی و تنظیم کننده پنجره با کابل است.

تنظیم کننده‌های پنجره‌ای به سبک قیچی وجود دارد که مانند یک جفت قیچی غول پیکر در داخل درب عمل می‌کند. زمانی که پنجره تا انتها پایین است، معمولاً تقریباً مسطح هستند و هنگامی که پنجره کاملاً بالا است در X تقریباً کامل هستند.

می‌توانید به یک تنظیم کننده سبک قیچی نگاه کنید که دارای چندین قطعه فولادی ضخیم است که پنجره را در جای خود نگه می‌دارد. محکم است، اما به یک موتور قوی نیاز دارد که اغلب قبل از هر چیز دیگری فرسوده می‌شود.

تنظیم کننده‌های پنجره با کابل از یک کابل نزدیک عمودی برای کمک به پنجره در موقعیت مناسب استفاده می‌کنند. این یک طراحی فشرده‌تر است که استرس کمتری به موتور وارد می‌کند. اما همچنین به دلیل افزایش فشاری که قرقره و کابل برای بالا و پایین بردن پنجره شما باید مهار کنند، مستعد شکستگی است. در بیشتر موارد، یک تنظیم کننده پنجره با کابل از یک قطعه فلز ضخیم با یک قرقره و سیم متصل به آن تشکیل شده است – همراه با یک موتور فشرده تر.

موتور الکتریکی به گونه‌ای طراحی شده است که تعداد معینی از بالا و پایین رفتن پنجره شما را تحمل کند. در حالی که رگولاتور به نگه داشتن پنجره کمک می‌کند، موتور نیروی مورد نیاز را فراهم می‌کند تا پنجره دقیقاً در جایی که دوست دارید بماند.

یادتان باشد یک مجموعه تنظیم کننده پنجره از دو جزء تشکیل شده است: یک موتور و یک رگولاتور. هنگامی که این قطعات تعویض می‌شوند، معمولاً باید با حذف پانل درب، گیره‌ها و در موارد خاص، حتی حذف پرچ‌ها و حذف خاص اجزای متعدد مرتبط با آن مقابله کنید.

بالابر شیشه خودرو چگونه تعویض می‌شود:

پانل درب داخلی برداشته می‌شود

اتصال برق قطع شده و موتور خارج می‌شود

رگولاتور پنجره تعویض شد

موتور پنجره دوباره نصب شد

پانل درب داخلی مجددا نصب شده و پنجره تست شده است

اگر سرعت پنجره شما به تدریج شروع به کند شدن می‌کند، اغلب بهتر است تا زمانی که پنجره بسته است از آن مراقبت کنید. هنگامی که یک تنظیم کننده پنجره به طور کامل کار نمی‌کند، به ندرت دوباره شروع به کار می‌کند، مگر اینکه مشکلات دیگری داشته باشید که با بازرسی مکانیکی قابل شناسایی باشد.

شما باید آن را توسط یک مکانیک حرفه‌ای بازرسی کنید که می‌تواند اجزای متعددی را که نیروی مورد نیاز برای عملکرد صحیح پنجره و مجموعه رگولاتور را تامین می‌کنند، آزمایش کند.

چه علائم رایجی نشان می‌دهد که ممکن است نیاز به تعویض مونتاژ موتور/رگولاتور پنجره داشته باشید؟: اگر پنجره شما آهسته‌تر پایین می‌آید، می‌ایستد، یا برای بسته شدن نیاز به فشار دادن چندبار دکمه برق پنجره دارید، به احتمال زیاد موتور شما فرسوده شده است.

مجموعه تنظیم کننده پنجره همچنین می‌تواند از مسیر خارج شود یا به طور کامل از پنجره جدا شود. اگر متوجه شدید که پنجره به طور یکنواخت بسته نمی‌شود یا صدای کوبیدن در داخل در شما نمی‌شنود، ممکن است آن مجموعه نیاز به نگاه دقیق تری داشته باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا