• یکشنبه 13 مهر 1399 :: 11:34

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: بانک ملی ایران «شیخ الشیوخ» بانک های کشور است، گفت.

بانک ملی

 

 

به گزارش اعتبارنوین به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، حشمت الله عسگری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران با بیان این که اقتصاد کشور بانک محور است و نمی توان این موضوع را انکار کرد، افزود: حمایت از تولید یک شعار نیست، بلکه راهی است که به خودکفایی کشور در بسیاری از بخش ها می انجامد، بنابراین همه ارکان کشور و در راس آنها نظام بانکی باید با همه توان از تولید حمایت کنند.

وی استان تهران را مصرف کننده بخش قابل توجهی از تسهیلات بانکی خواند و خاطرنشان کرد: حدود یک هزار و ۸۰۰ واحد صنعتی و ۴۰۰ هزار واحد صنفی مستقر در تهران بدون حمایت بانک ها نمی توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

معاون استاندار تهران بانک ملی ایران در حوزه حمایت از بنگاه های اقتصادی را سرلوحه نظام بانکی خواند و اظهار کرد: کمک بانک ها باید به موقع و به اندازه باشد تا تاثیر حداکثری را در به حرکت درآمدن چرخ تولید داشته باشد.

 

وام قرض الحسنه بانک

 

عسگری همچنین کاهش بروکراسی های اداری با رعایت قوانین و مقررات و نیز استفاده از همه ظرفیت ها در پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی را خواستار شد و گفت: افزایش تعامل میان دستگاه های تصمیم گیر به ویژه استانداری و بانک ها باعث حفظ اشتغال موجود و ایجاد شغل جدید در همه حوزه های گردشگری، خدماتی، صنعتی و کشاورزی خواهد شد.

معاون شعب بانک ملی ایران نیز در این جلسه با بیان این که آمار عملکرد این بانک در حوزه کمک به تولیدکنندگان درخشان است، گفت: سیاست های کلان بانک ملی ایران همواره در حوزه حمایت از تولید و نیز تلاش برای افزایش اشتغال در کشور متمرکز بوده است.

تکالیف حاکمیتی بانک ملی ایران بسیار زیاد و منابع محدود است

حسن مونسان با تاکید بر این که تکالیف حاکمیتی بانک ملی ایران بسیار زیاد و منابع محدود است، اظهار کرد: با این حال محدودیت ها باعث نشده که فرایند پرداخت تسهیلات به بخش های اقتصادی مختلف با اختلال رو به رو شود.

 

وام قرض الحسنه بانک

 

وی رویکرد این بانک را کمک به توسعه کشور در همه ابعاد خواند و خاطرنشان کرد: بانک ملی ایران در دایره آمار و ارقام محدود نمی ماند و از همه ظرفیت های قانونی خود برای کمک به پیشرفت کشور در حوزه های مختلف اقتصادی و اجتماعی استفاده خواهد کرد.

معاون شعب بانک ملی ایران با ارائه گزارشی از عملکرد این بانک در حوزه پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف، گفت: اگر چه تهران حجم زیادی از تسهیلات بانک ملی ایران را به خود اختصاص داده است، اما سایر استان ها نیز به تناسب فعالیت خود سهم تسهیلاتی قابل توجهی را دریافت کرده اند و از این رو عدالت در پرداخت تسهیلات رعایت می شود.

 

وام قرض الحسنه بانک

 

مونسان با تقدیر از خدمات کارکنان بانک ملی ایران که بدون وقفه در حال پیاده سازی سیاست های ابلاغی در حوزه رونق و جهش تولید هستند، خاطرنشان کرد: زنجیره پرداخت تسهیلات فقط در اختیار بانک ها نیست و دستگاه های دیگری نیز در این زمینه نقش دارند، بنابراین کم کاری برخی دستگاه ها را نباید به پای بانک ها نوشت.

در این جلسه همچنین مدیران امور شعب تهران و مستقل، روسای ادارات پنج گانه تهران و روسای تعدادی از شعب مستقل بانک ملی ایران به همراه جمعی از مسئولان استانی مطالبی را درباره نقش بانک ملی در تحقق شعار سال، چگونگی کمک به توسعه بنگاه های اقتصادی و نیز کاهش آثار منفی تحریم بر بازار مطرح کردند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

رفتن به بالا