چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۹ - ۰۳:۱۹ 169763

 رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل گفت: ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار به پروژه راه‌آهن اردبیل از طریق منابع بانکی و ۸ هزار میلیارد ریال توسط منابع ملی اختصاص یافت.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

داود شایقی

داود شایقی در جلسه‌ای با مسئولین استان اردبیل اظهار داشت: ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار به پروژه راه‌آهن اردبیل از طریق منابع بانکی و ۸ هزار میلیارد ریال توسط منابع ملی اختصاص یافته است که جزو برنامه‌های اصلی و راهبردی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به این که یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های توسعه‌ای استان جذب شده است بیان کرد: پیگیری مطالبات مردم استان و نیز برنامه‌ریزی در راستای تحقق شعار سال یکی از برنامه‌های اساسی برای انجام اقدامات اساسی و مربوطه است که در این زمینه درصدد هستیم از تمامی ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل گفت: تلاش‌ها و پیگیری‌های لازم در راستای ارتقای اعتبارات و نیز تسریع در اجرای آنان به عنوان یک اولویت اساسی است که در این زمینه درصدد هستیم هر چه سریع‌تر پروژه‌های نیمه‌تمام را به مرحله تکمیل برسانیم.

شایقی ادامه داد: در راستای جذب اعتبارات مناسب برای استان یک هزار و ۷۰ میلیارد تومان برای راه‌آهن اردبیل محقق شده است که این میزان از سطح استانی و ملی فراتر است و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام مهم و ملی اولویت اساسی است.

وی در ادامه با اشاره به چهار خطه‌سازی محورهای مواصلاتی استان نیز گفت: ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای محور اردبیل – سرچم در نظر گرفته شده است که بدون شک با اختصاص این اعتبارات سرعت اجرایی این پروژه‌ها افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

شایقی از تدوین سند توسعه و اشتغال در استان خبر داد و افزود: تدوین سند آمایش استان یک سند مطلوب و مناسب در استان‌ها محسوب می‌شود که در این زمینه در شهرستان‌ها نیز این طرح را عملیاتی خواهیم کرده و تمام هدف و تلاش ما بر این است که بدون هیچ انحراف و کوتاهی اقدامات لازم را انجام دهیم.

https://etebarenovin.ir/169763

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *