چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۹ - ۱۱:۳۹ 169801

اگر در مدیریت استرس خود دچار مشکل شدید، ممکن است بخواهید با کسی صحبت کنیدمی‌توانیم حرف‌هایمان را با اعتماد به یک مشاور، در میان بگذاریم

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

مشاوره

در ادامه شما را با زنگ‌ خطرهایی آشنا می‌کنیم که در صورت مشاهده‌ی آنها باید به مشاور مراجعه کنید. مراجعه به یک مشاور به این معنی نیست که شما اختلالات شخصیتی دارید؛ بلکه گاهی اوقات تنها به یک شنونده آگاه نیاز دارید که حرف‌هایتان را بشنود و راه‌حل‌های درست به شما بدهد.

۱. همه‌ی فشارها را تنهایی تحمل نکنید

افسردگی و فشار کار

ما بر احساسات، چالش‌های زندگی و دیگر مسائلی که باید به طور دقیق به آنها بپردازیم، مدیریت داریم. تا حد زیادی هم سعی می‌کنیم به درست‌ترین شکل ممکن انجامش دهیم؛ اما چرا اینکار را می‌کنیم؟ اغلب ما برای اینکه بتوانیم زندگی خود یا اطرافیان‌ را بهبود ببخشیم این مدیریت را بر عهده می‌گیریم. حواسمان‌ هم نیست که گاهی به جای درست کردن، خراب می‌کنیم. اگر با مدیریت کردن مسائل این چنینی حال خوشی ندارید، حد تحمل‌تان پر شده و به کمک یک مشاور آگاه نیاز دارید. دقت کنید که شاید در پردازش اتفاقات نیز دچار مشکل شوید پس اگر احساس می‌کنید کیفیت زندگی‌تان پایین آمده است، به مشاوره مراجعه کنید. او به شما کمک می‌کند که چگونه دست از سر خود بردارید و به جای تحمل کردن، با مسائل روبه‌رو شوید و شاید بتوانید آنها را حل کنید.

۲. در مدیریت استرس موفق نیستید

افسردگی و اضطراب

زندگی ذاتاً استرس زا است. شما نمی‌توانید از شر تمام استرس‌های زندگی خلاص شوید. در واقع مقداری استرس برای بالا بردن هوش لازم هم هست. اما اگر در مدیریت استرس خود دچار مشکل شدید، ممکن است بخواهید با کسی صحبت کنید. استرسی بودن می‌تواند منجر به مسائل مختلفی شود، مانند تحریک‌پذیر بودن (به سرعت و بدون فکر واکنش نشان دادن)، کم حوصله شدن یا ناکارآمد شدن و خشمگین بودن. مشاور می‌تواند به شما کمک کند با یادگیری مهارت‌های مدیریت استرس این دسته از مشکلات را از ریشه در زندگی خود حذف کنید.

۳. مشکل در کنترل احساسات

افسردگی و اضطراب

مدیریت احساسات ناراحت کننده، مانند اضطراب و خشم، می‌تواند گاهی سخت باشد. در حالی که ممکن است شما برخی از احساسات را به خوبی کنترل کنید، در برخی دیگر ضعیف عمل کرده و ببینید که همه چیز را بهم می‌ریزید. مشاوره می‌تواند به شما تکنیک‌های مهار کردن خشم را یاد دهد. گاهی اوقات ریشه‌ی خشم ما یک حرف‌های ناگفته و احساسات بیان نشده است. می‌توانیم حرف‌هایمان را با اعتماد به یک مشاور، در میان بگذاریم. این راه برای بهبود روابط نیز کارکرد دارد.

https://etebarenovin.ir/169801

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *