یکشنبه، ۰۴ آبان ۹۹ - ۰۱:۱۴ 170070

استاندار اردبیل گفت: ارزش صادرات انجام گرفته در استان بیش از ۷۰ میلیون دلار است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برسد.

پایگاه خبری اعتبار نوین (etebarenovin.ir)

صادرات و واردات کالا

استاندار اردبیل با اشاره به افزایش ۳۴ درصدی صادرات در نیمه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال گفت: ارزش صادرات انجام گرفته در استان بیش از ۷۰ میلیون دلار است که پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال به بیش از ۱۵۰ میلیون دلار برسد.

اکبر بهنامجو در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی با محور صادرات تشریح کرد: برخی محصولات و کالاها در سال جاری به سبد صادراتی استان افزوده می‌شود که این کالاها میزان ارزش صادرات استان را در سال‌های آینده به بیش از ۲۵۰ میلیون دلار می‌رساند.

وی ام دی اف، فرآورده‌های کارخانه پتروشیمی، صنایع بالادستی کشاورزی و لوازم خانگی را از جمله کالاهای افزوده شده به سبد صادراتی استان عنوان کرد.

اکبر بهنام جو

استاندار اردبیل با اشاره به مشکل صادرکنندگان استان در خصوص قیمت‌گذاری پایه در گمرک، بیان کرد: قیمت پایه برخی محصولات صادراتی با رایزنی‌های انجام گرفته به رقم واقعی رسیده و تلاش می‌شود قیمت پایه صادراتی سایر تولیدات برند استان نیز اصلاح شود.

وی افزود: وقتی ما نمی‌توانیم نفت را صادر کنیم باید به تولید و صادرات محصولاتی کمک کنیم که موجب رونق اقتصاد و ارزآوری برای کشور می‌شوند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه بسته‌های حمایتی برای صادرکنندگان استان توسط کارشناسان حوزه اقتصادی تدوین می‌شود، افزود: در تدوین این بسته از الگوهای موفق در سایر نقاط کشور استفاده شده و به صورت اختصاصی برای صادرکنندگان استان عملیاتی می‌شود.

https://etebarenovin.ir/170070

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *